Nowa łódź ratownicza dla naszych strażaków

Nowa łódź dla PSP Garwolin

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie otrzymała nową łódź ratowniczą z silnikiem zaburtowym, przyczepą podłodziową oraz dodatkowym wyposażeniem, by nieść jeszcze lepszą pomoc potrzebującym w zagrożeniu. Łódź ułatwi pomoc w akcjach prowadzonych na różnych akwenach wodnych.

Powiat Garwoliński sfinansował zakup łodzi, której całkowity koszt wynosił niewiele ponad 137 tys. zł.

Pierwsze ćwiczenia

7 września 2022 r. na zbiorniku wodnym przy S17 „Park Wodny “MAMUT" odbyły się pierwsze ćwiczenia z wykorzystaniem nowo zakupionej łodzi ratowniczej, w których uczestniczyło Kierownictwo PSP Garwolinem: Komendant Powiatowy PSP Garwolin Krzysztof Tuszowski oraz Za-ca Komendanta Tomasz Biernacki wraz zeStarostą Powiatu Garwolińskiego Mirosławem Walickim.

Dzięki nowej łodzi garwolińscy strażacy będą mogli lepiej realizować swoje zadania w zakresie ratownictwa wodnego, poprawi się ich skuteczność i warunki bezpieczeństwa podczas działań. Możliwe będzie podjęcie szybkiej interwencji w przypadku nieprzewidzianych zdarzeń na terenach akwenów wodnych. Łódź przyczyni się tym samym do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców Powiatu Garwolińskiego.