Powiat Garwoliński pamięta o Żołnierzach Wyklętych

1 marca w Narodowe Święto Żołnierzy Wyklętych, oddaliśmy hołd tym niezłomnym bohaterom, którzy przez lata walczyli o niepodległość naszej Ojczyzny, często ceną własnego życia.

Delegacje samorządu Powiatu Grawolińskiego, Miasta Garwolin, delegacja Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Obwodu „Gołąb” Garwolin. przedstawiciele szkół z terenu powiatu oraz miasta, złożyły kwiaty i zapaliły znicze na grobie por. Stanisława Kopika ps. „Zemsta”  - żołnierza 1. Pułku Strzelców Konnych, oficera Wojska Polskiego, Armii Krajowej i Narodowych Sił Zbrojnych VII Okręgu Śląskiego. Następnie  pod pomnikiem upamiętniającym Żołnierzy AK i Żołnierzy Wyklętych na skwerze im. Lecha Kaczyńskiego. O godz. 17.30 w kolegiacie pw. Przemienienia Pańskiego została odprawiona msza święta w intencji poległych i zmarłych  Żołnierzy Wyklętych.

Ich poświęcenie, odwaga i wierność ideałom, są dla nas wzorem i inspiracją. Niech ta pamięć będzie dla nas zobowiązaniem do ciągłego pielęgnowania wartości, za które tak zaciekle walczyli.