Powiatowe Święto Edukacji w Garwolinie

13 października nauczyciele i pracownicy powiatowej oświaty obchodzili Dzień Edukacji Narodowej, który w tym roku połączony był z obchodami 105. rocznicy powstania Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka Piłsudskiego w Garwolinie.

Starosta Mirosław Walicki przekazał nauczycielom i pracownikom administracyjno- gospodarczym szkół prowadzonych przez powiat garwoliński gratulacje i podziękowania za dotychczasową pracę i życzył sukcesów w dalszej pracy. Przypomniał też o inwestowaniu organu prowadzącego w oświatę, ale też w uczniów i stwarzanie nauczycielom warunków do podnoszenia kwalifikacji.

Decyzją Zarządu Powiatu Garwolińskiego, 33 nauczycieli powiatowych placówek oświatowych otrzymało nagrody starosty w uznaniu za wzorowa realizację zadań dydaktyczno- wychowawczych oraz uzyskiwane wyniki nauczania.

Wśród nagrodzonych byli: Joanna Ostrowska, Agnieszka Żak, Agnieszka Katarzyna Michalik, Marcin Gałązka (I Liceum Ogólnokształcące im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie), Marzena Tudek, Bogusława Bogucka, Agnieszka Czypionka, Mariusz Mikulski, Ewa Ragus, Dariusz Stanaszek (Zespół Szkół nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie), Ewa Flaga, Anna Magdalena Krasińska, Kamila Justyna Lis, Piotr Mysiak, Marcin Józef Woźniak, Katarzyna Gugałka (Zespół Szkół nr 2 im T. Kościuszki w Garwolinie), Lilla Nawrocka, Paulina Mazurek, Izabela Huńczak, Henryk Pyza, Maria Kocon (Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Miętnem), Leszek Urawski i Swietłana Cyrny (Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. T. Kościuszki w Sobolewie), Sylwia Tomaszek – Liceum Ogólnokształcące im. J. Lelewela w Żelechowie, Jacek Mucha, Sławomir Wałachowski, Iwona Tomaszewicz – Kwas, Agnieszka Sztelmach ( Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. I.W. Zakrzewskiego w Żelechowie), Monika Tarczyńska – Zespół Szkół Specjalnych nr 1 w Garwolinie, Waldemar Kuszmierek, Hubert Utnicki (Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Przyłęku), Katarzyna Gągała, Anna Elżbieta Kozłowska (Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. M. Konopnickiej w Trzciance), Anna Kuźbida – Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Garwolinie.

Brązowy Krzyż Zasługi otrzymał Waldemar Kuszmierek – dyrektor SOSW w Przyłęku,

Medalem Złotym za Długoletnią Służbę uhonorowano Lilię Nawrocką, Mariola Bogielska, Tadeusz Gora, Danuta Piesio, Mirosław Zając (ZS im. S. Staszica w Miętnem) oraz Katarzyna Gągała – dyrektor SOSW w Trzciance.

Medal Srebrny za Długoletnią Służbę przyznano Joannie Kuźnia, Sylwia Mitkowska, Anna Spaśnicka, Renata Wrona (I LO im. Marszałka Piłsudskiego w Garwolinie), Katarzyna Pyza – ZS nr 2 im. T. Kościuszki w Garwolinie, Wiktoria Sieradzka – ZS im. St. Staszica w Miętnem.

Medalem Brązowym za Długoletnią Służbę uhonorowane zostały Dorota Aniszewska – Koniecka i Łucja Tobiasz – nauczycielki z Zespołu Szkół nr 2 im. T. Kościuszki w Garwolinie

Nagrodę Kuratora Oświaty otrzymała Agnieszka Maczkowska – nauczycielka z I LO im. Marszałka Piłsudskiego w Garwolinie.

Całość spotkania uświetnił występ artystyczny uczniów. Zaprezentowali oni piękny program artystyczny przygotowany pod kierunkiem nauczycieli Edyty Pasik i Andrzeja Szarka.