Stowarzyszenie Proobronne Garda z Brązowym Medalem za zasługi dla obronności kraju

Z inicjatywy Pani Maria Koc - Poseł na Sejm RP oraz Pana Mirosława Walickiego - Starosty Powiatu Garwolińskiego,  Minister Obrony Narodowej Pan Mariusz Błaszczak wyróżnił Brązowym Medalem za zasługi dla obronności kraju Stowarzyszenie Proobronne Garda.

Dzisiaj w obiektach strzelnicy w Miętnem Szef Gabinetu Politycznego Ministra Obrony Narodowej Pan Łukasz Kudlicki wręczył stowarzyszeniu medal oraz złożył gratulacje. W uroczystości uczestniczyli samorządowcy na czele z Przewodniczącym Rady Powiatu Garwolińskiego Waldemarem Trzaskowskim, Radni Sejmiku Województwa Mazowieckiego Pan Krzysztof Żochowski i Pani Elżbieta Woźniak Sionek, z ramienia WCR mjr Sylwester Kulik, dyrektorzy szkół oraz uczniowie klas mundurowych.

Stowarzyszenie Proobronne „GARDA” za główny cel obrało wzmacnianie obronności naszego Kraju. Od wielu lat z ogromną determinacją, organizuje szereg szkoleń z zakresu szeroko pojętej wojskowości tj. bezpieczna obsługa broni, szkolenia strzeleckie, taktyki wojskowe, pierwsza pomoc na polu walki, terenoznawstwo, surviwal, systemy walki wręcz i wiele innych. W szkoleniach uczestniczy młodzież i osoby dorosłe.

Medal „Za zasługi dla obronności kraju” stanowi uznanie dla osób, które swoją pracą lub działalnością przyczyniły się do rozwoju i umocnienia obronności kraju. Może być również nadawany jednostce wojskowej, organizacji społecznej, przedsiębiorstwu, zakładowi lub instytucji. Posiada trzy stopnie: brązowy, srebrny, złoty.