Prace miejscowych artystów w Miętnem

DSC 0317 - KopiaMuzeum Ziemi Garwolińskiej w Miętnem zorganizowało kolejną wystawę. Od 30 października br. można oglądać tu twórczość miejscowych artystów: Romana Wachłaczenki, Mirosława Gładysza (Kacprówek, gm. Łaskarzew), Zenona Krogulca, Andrzeja Gałązki, Tadeusza Głaska (wszyscy Garwolin), Andrzeja Paducha (Wola Rębkowska, gm. Garwolin), Władysława Zawadki (Wilga). Jest to zarówno twórczość sakralna jak i użytkowa.

Ciekawostką zapewne będzie dla niektórych, że swoje prace rzeźbiarskie udostępnił na cele wystawowe sam burmistrz Miasta Garwolina Tadeusz Mikulski. Na uroczystym otwarciu pojawił się m.in. Starosta Powiatu Garwolińskiego Marek Chciałowski, kustosz muzeum Witold Lempka, dyrektor Zespołu Szkół Rolniczych CKP i CKU w Miętnem Zdzisław Majewski, uczniowie oraz zaproszeni goście. Zapraszamy do odwiedzenia wystawy naszych rodzimych twórców. Wystawa czynna do 29 listopada 2012r.