Termomodernizacja ZSR zakończona

DSC 0129 - KopiaPo wielu latach prac termomodernizacyjnych prowadzonych przez trzy kadencje samorządu powiatowego, dziś przyszedł moment podsumowań – mówił 1 grudnia br. Starosta Garwoliński Marek Chciałowski podczas uroczystości związanych z zakończeniem termomodernizacji obiektów w Zespole Szkół Rolniczych w Miętnem. Starosta złożył serdeczne podziękowania wszystkim, którzy włożyli swój wkład w realizację zadania.

Ponad 5,3 mln zł kosztowała termomodernizacja obiektów ZSR, realizowana etapowo od 2004 roku. Ta inwestycja pokazała, że mogą zmieniać sie Zarządy, członkowie Rady, lecz bez względu na to, inwestycje służące naszemu powiatowemu samorządowi są realizowane. Dziś mnie przypadł zaszczyt dokończenia tych zadań, chociaż do zrobienia w Miętnem jest jeszcze dużo - wyraził przekonanie starosta. Te wszystkie zadania nie byłyby możliwe, gdyby nie przychylność Marszałka Województwa Mazowieckiego Pana Adama Struzika, Zarządu Województwa Mazowieckiego oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na czele z Prezesem Panem Tomaszem Skrzyczyńskiem. To także zasługa starosty I i II kadencji Rady Powiatu - obecnego Wicestarosty Stefana Gory, starosty III kadencji Rady Powiatu - obecnego Posła na Sejm RP Grzegorza Woźniaka, Radnych wszystkich kadencji, ogromny wysiłek pracowników starostwa, a zwłaszcza Wydziału Rozwoju Gospodarczego, pracowników Zespołu Szkół Rolniczych, wykonawcy.

Obecny na uroczystości Prezes WFOŚiGW Tomasz Skrzyczyński powrócił pamięcią do początku lat dziewięćdziesiątych, kiedy szczególnie mocno współpracował ze szkołą w Miętnem. - Z tego względu, szczególnie jest mi miło, że mogłem wspomóc starostwo, jako organ założycielski czy dyrekcję tej szkoły w staraniach o środki z WFOŚiGW. Dziękuję za wspaniałe przeżycia, oraz że mogłem tu właśnie, w tym ośrodku, spędzić jedną trzecią swego życia zawodowego. Uważam, że był to najbardziej twórczy okres w moim życiu - wypowiedział się Prezes Skrzyczyński.

Dziękuję za te słowa i proszę o więcej, bo jest tu jeszcze dużo do zrobienia. A jak będzie nam cieplej, to łatwiej będzie rozmawiać i negocjować następne inwestycje - podsumował Dyrektor ZSR Zdzisław Majewski.

Tego dnia nie zabrakło w Miętnem Posłów Stanisławy Prządki i Grzegorza Woźniaka, Radnego Sejmiku Województwa Mazowieckiego Krzysztofa Żochowskiego, Przewodniczącej Rady Powiatu Urszuli Zadrożnej, radnych powiatowych, burmistrzów i wójtów, dyrektorów i kierowników podległych placówek i szkół, przedstawicieli administracji zespolonej, nauczycieli, uczniów i wielu innych zaproszonych gości.