Wydawanie decyzji o nieodpłatnym przyznaniu na własność działek dozywotniego uzytkowania osobom, które przekazały gospodarstwo rolne Państwu

STAROSTWO POWIATOWE W GARWOLINIE
Wydział Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami
ul. Staszica 15, 08-400 Garwolin, bud. B w podwórku, wejście E, parter pokoje 7-13
tel. (025) 68-43-261
">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

KARTA INFORMACYJNA NR 10

WYDAWANIE DECYZJI O NIEODPŁATNYM PRZYZNANIU NA WŁASNOŚĆ DZIAŁEK DOŻYWOTNIEGO UŻYTKOWANIA OSOBOM, KTÓRE PRZEKAZAŁY GOSPODARSTWO ROLNE PAŃSTWU.

PODSTAWA PRAWNA:
Art. 118 ustawy o ubezpieczeniu społecznym rolników z dnia 20 grudnia 1990 roku (jednolity tekst: Dz. U. z 1998 r. Nr 7, poz. 25 z późn. zm.).

WYMAGANE DOKUMENTY:
1. Wniosek osoby ubiegającej się o przyznanie na własność działki dożywotniego użytkowania.
2. Decyzja o przekazaniu gospodarstwa rolnego na Skarb Państwa.
3. W przypadku wystąpienia zstępnego, oświadczenia dwóch świadków o faktycznym korzystaniu z nieruchomości.
4. W przypadku nieruchomości zabudowanej tytuł prawny do budynku.

WYSOKOŚĆ OPŁAT:
Wolne od opłat.

JEDNOSTKA ODPOWIEDZIALNA:
Wydział Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami mający siedzibę przy ul. Staszica 15, budynek B, parter, wejście E, pokoje 9 i 11, tel. (025) 68-43-261, wew. 24 i 25. Interesanci przyjmowani są od poniedziałku do piątku w godzinach 8-16.

TERMIN ODPOWIEDZI:
Czas załatwienia sprawy w przypadku złożenia kompletu dokumentów określają przepisy Kodeksu Postępowania Administracyjnego.

TRYB ODWOŁAWCZY:
Odwołanie od decyzji służy do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Siedlcach za pośrednictwem Starosty Garwolińskiego w terminie 14 dni od daty doręczenia ( zgodnie z pouczeniem zamieszczonym w treści decyzji ).

UWAGI:
Odwołanie musi być wniesione na piśmie z opłatą skarbową w wysokości 10 zł.

ZAŁĄCZNIKI:
Brak.