Dbajmy o swoje zdrowie!

onkolog2015

Z inicjatywy Starosty Powiatu Garwolińskiego – Pana Marka Chciałowskiego, 14 maja br. odbyło się spotkanie edukacyjno – informacyjne dotyczące wczesnego wykrywania raka szyjki macicy i raka piersi.

Spotkanie poprowadziły Panie Danuta Ołowska i Dagmara Mokwa z Wojewódzkiego Ośrodka Koordynującego Populacyjne Programy Wczesnego Wykrywania Raka Piersi oraz Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy, działającego przy Centrum Onkologii – Instytucie im. Marii Curie - Skłodowskiej w Warszawie.

Celem spotkania była promocja badań przesiewowych na terenie powiatu garwolińskiego oraz działań związanych z prewencją pierwotną nowotworów i wdrażaniem Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem. Ponadto na spotkaniu przekazano szereg informacji na temat prawidłowego stylu życia i jego znaczenia w profilaktyce nowotworowej. Licznie przybyłe Panie biorące udział w spotkaniu otrzymały także materiały promujące bezpłatne badania profilaktyczne.