Konferencja wstępna w ramach ćwiczeń "WILGA 2015"

miniaturka

W dniu 19 czerwca b.r. w budynku Starostwa Powiatowego w Garwolinie odbyła się konferencja będąca jednym z etapów przygotowania ćwiczenia powiatowo - gminnego pod kryptonimem "WILGA 2015", które zostanie przeprowadzone w dniach 14-15 października 2015 r.

Tematem ćwiczenia bedzie "Osiaganie wyższych stanów gotowości obronnej oraz realizacja przedsięwzięć wynikających z planów operacyjnych funkcjonowania powiatu i gmin w warunkach zewnętrznego zagrożenia bezpieczeństwa państwa i w czasie wojny oraz w czasie wystąpienia sytuacji kryzysowych na terenie powiatu garwolińskiego".

W zorganizowanej konferencji wzięli udział wójtowie i burmistrzowie z terenu powiatu garwolińskiego wraz z pracownikami realizującymi zadania obronne w gminach; kierownicy powiatowych służb, inspekcji i straży, przedstawiciele jednostek organizacyjnych powiatu. Szczegóły związane z przebiegiem procesu przygotowawczego do ćwiczenia przedstawił kierownik ćwiczenia - Starosta Marek Chciałowski.