Przebudowa drogi powiatowej nr 1345W

Nazwa projektu:

Przebudowa drogi powiatowej nr 1345W z infrastrukturą towarzyszącą w m. Józefów, Kacprówek i Stary Pilczyn

Program:   Regionalny Program Województwa Mazowieckiego
Priorytet:   III Regionalny system transportowy
Działanie:   3.1 Infrastruktura drogowa
Beneficjent:   Powiat Garwoliński
Wartość projektu:   5 711 836,31 zł
Dofinansowanie UE:   4 855 060,86 zł
Okres realizacji:   09.04.2010r - 15.11.2010r.

Projekt polegał na przebudowie drogi powiatowej nr 1345W od drogi nr 17 – Pilczyn – Łaskarzew – Krupa – do drogi nr 801 w km 0+010 ÷ 5+904.
Inwestycja obejmowała przebudowę 5,89 km drogi powiatowej wraz ze zjazdami, zatokami autobusowymi oraz chodnikiem.
Celem projektu jest poprawa powiązań transportowych oraz zwiększenie dostępności komunikacyjnej powiatu garwolińskiego. Przebudowa nawierzchni pozwoliła dostosować parametry techniczne drogi do wzrastającego natężenia ruchu. Budowa chodników poprawiła bezpieczeństwo zarówno ruchu pieszych jak i pojazdów mechanicznych. Na poprawę bezpieczeństwa ruchu wpłynęła również budowa zatok autobusowych oraz przejść dla pieszych.

Efektem projektu było ulepszenie wewnętrznych powiązań komunikacyjnych powiatu garwolińskiego i powiatów z nim sąsiadujących.