VII MITYNG LEKKOATLETYCZNY SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH POWIATU GARWOLIŃSKIEGO

Utworzono: sobota, 14, maj 2011

news_68628 kwietnia na stadionie przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 CKP im. Tadeusza Kościuszki w Garwolinie odbyły się zawody lekkoatletyczne szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu garwolińskiego. Do rywalizacji o Puchar Zarządu Powiatu Garwolińskiego stanęło ponad 250 zawodniczek i zawodników łącznie z 8 szkół. W wyścigu o nagrody młodzież współzawodniczyła w takich konkurencjach jak rzut dyskiem, oszczepem, pchnięcie kulą, skok w dal, skok wzwyż, biegi na 100, 400, 800 i 1500 metrów oraz sztafeta na 4x100m i 4x 400m. Drużynowo najlepszą szkołą okazał się Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Bohaterów Westerplatte z Garwolina.

W klasyfikacji końcowej kobiet trzy pierwsze miejsca zajęły następujące szkoły:
1. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Garwolinie –196 pkt
2. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Garwolinie - 93 pkt
3. Zespół Szkół Nr 1 w Żelechowie – 53 pkt

W klasyfikacji końcowej mężczyzn trzy pierwsze miejsca zajęły następujące szkoły:
1. Zespól Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Garwolinie – 144 pkt
2. Zespół Szkół Rolniczych w Miętnem – 93 pkt
3. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Garwolinie – 91 pkt

Najlepszym sportowcom medale wręczył Stefan Gora – Wicestarosta Powiatu Garwolińskiego. Uroczyste wręczenie pucharów szkołom nastąpiło podczas sesji Rady Powiatu. Nagrody ufundował Zarząd Powiatu Garwolińskiego.