IV POWIATOWY PRZEGLĄD ARTYSTYCZNEJ TWÓRCZOŚCI PROFILAKTYCZNEJ

Utworzono: sobota, 14, maj 2011

pat2011_1115 kwietnia w sali kinowej Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie uczestnicy IV Powiatowego Przeglądu Artystycznej Twórczości Profilaktycznej promowali modę życia bez uzależnień. Młodzież z powiatu garwolińskiego pokazała, że poprzez sztukę i aktywizacje można skutecznie przeciwdziałać uzależnieniom i przemocy. „Ojczyzna to wielki zbiorowy obowiązek”- słowa poety Cypriana Norwida przyświecały kolejnej edycji, której honorowy patronat objął Starosta Powiatu Garwolińskiego Marek Chciałowski.

Niezależnie kto zdobędzie główną nagrodę i tak każdy z was jest tu wygranym – powiedział obecny na garwolińskim przeglądzie pomysłodawca programu PaT inspektor Grzegorz Jach z Komendy Głównej Policji. Równie dobrze mogliście tego nie robić, ale wy dokonaliście wyboru pięknego, kreatywnego. Nie mówmy gorszy, nie mówmy lepszy, róbmy to wszystko razem. Jesteście piękni w tym co robicie – dodał.

W przeglądzie wzięły udział takie zespoły jak: „Nie wiem” z ZSP w Sobolewie, „Zamiast” z LO im. marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie, „Koszałki” ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Marii Konopnickiej w Trzciance, „Teatr Niepokój” z PG im. Jana Pawła II w Woli Rębkowskiej, „Klaps” z PG im. Aleksandra Sasimowskiego w Borowiu oraz „Teatr Muzyczny od Czapy” z Garwolina. W skład jury weszli: Grzegorz Jach, Elżbieta Golińska – redaktor gazety PaT, Katarzyna Krakowiak – rzecznik prasowy programu PaT, Piotr Wawer - aktor, Stanisław Madejski – podinspektor KPP Garwolin i Radosław Mitura – muzyk.

Grand Prix festiwalu odebrała grupa „Koszałki” z ośrodka w Trzciance za spektakl „Polak mały”. Specjalne zaproszenia na VI Przystanek Pat przyznano również grupie teatralnej „Od czapy” z przedstawieniem „Sztafeta” oraz artystom z Woli Rębkowskiej – „Niepokój” za inscenizację utworu „Bal w operze”. W kategorii muzyka wystąpił zespół FANATYCY z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida w Garwolinie, zdobywając tym samym uznanie jury i wyróżnienie w postaci uhonorowania statuetką PaT i zaproszeniem na VI Przystanek PaT. W kategorii plastycznej szkół gimnazjalnych podium zajęły uczennice z Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Górznie - Monika Walenda, Marta Dybcio i Iwona Szwed (op. Halina Krawczyk). W kategorii szkół ponadgimnazjalnych najlepsze prace wykonały Magdalena Pacek z KLO w Garwolinie oraz Żaneta Cieślak i Agata Światek z LO im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie (op. Iwona Jończyk ).

W przeglądzie udział wzięli m.in. Sekretarz Powiatu Garwolińskiego Jerzy Piesio, Dyrektor PODN Grażyna Witak-Wcisło, Dyrektor CSiK Jarosław Kargol, wizytatorki Mazowieckiego Kuratorium Oświaty Delegatura w Siedlcach Iwona Kurek i Agata Rogalska oraz Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Garwolinie nadkom. Klemens Serzysko.

Organizatorami akcji byli Komendant Powiatowy Policji w Garwolinie insp. Marek Świszcz i Dyrektor Powiatowego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Garwolinie Grażyna Witak-Wcisło.