Warning: copy(http://garwolin-starostwo.pl//img.youtube.com/vi/KKdI0UG4WqM/hqdefault.jpg) [function.copy]: failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /usr/local/apache/www/htdocs/garwolin-starostwo.pl/plugins/content/mavikthumbnails/mavikthumbnails.php on line 668

Konkursy powiatowe rozstrzygnięte

„A to powiat właśnie”

Komisja konkursowa w składzie: Jerzy Duchna-Przewodniczący Komisji, członkowie Komisji: Elżbieta Woźniak –Sionek, Justyna Maszkiewicz, Magdalena Wielgosz, Alicja Potocka, Justyna Cichecka, Jarosław Jarzyna, dokonała oceny prac, które wpłynęły na konkurs filmowy „A to powiat właśnie” zorganizowanego pod patronatem Starosty Garwolińskiego Marka Chciałowskiego. Komisja konkursowa dokonała wnikliwej analizy pod względem tematyki filmu ukazującej walory powiatu garwolińskiego (kulturowe, inwestycyjne, przyrodnicze, historyczne itp.) oraz potencjału jego społeczności (mieszkańców, przedsiębiorców). W filmach uczestnicy powinni pokazać, jak powiat ich inspiruje, czym przyciąga, co sprawia, że czują się tu dobrze. Filmy powinny zachęcać do wizyty w powiecie i budować wizerunek terenów gdzie warto zamieszkać, inwestować w swój biznes czy spędzić wolny czas.

Zwycięzcami konkursu zostali:

I miejsce – Aleksander Winiarek „Wpadnij do Garwolina” Zespół Szkół im. Marszałka Józefa Marszałka Piłsudskiego w Garwolinie, opiekun Anna Piotrowska Pyra.
II miejsce – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 CKP w Garwolinie „Jeden Powiat- wiele możliwości”, opiekun Łukasz Korycki. Autorzy filmu w składzie: Przemysław Dębek, Nikodem Majewski, Mateusz Moch, Szymon Sabat.
III miejsce – „A to powiat właśnie” Autorzy w składzie: Adrian Wryk, Kamil Celej, Dominik Siwek, Krystian Klimaszewski, Stefanów, gmina Żelechów.
IV miejsce – Dariusz Komar Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Ignacego Wyssogoty Zakrzewskiego w Żelechowie „A to powiat właśnie”, opiekun Krzysztof Koźlak i Mariusz Owczarczyk.
V miejsce – Joanna Zabielska Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Tadeusza Kościuszki w Sobolewie „A to powiat właśnie”, opiekun Jarosław Zabielski.

Starosta Garwoliński Marek Chciałowski objął również patronatem konkurs „Ziemia Garwolińska w piosence”. Komisja konkursowa w składzie Andrzej Ostolski - Przewodniczący Komisji, członkowie Komisji: Jerzy Duchna, Elżbieta Woźniak-Sionek, Justyna Maszkiewicz, Magdalena Wielgosz, Alicja Potocka, Justyna Cichecka, Jarosław Jarzyna, dokonała oceny prac, które wpłynęły na konkurs „Ziemia Garwolińska w piosence”. Komisja konkursowa dokonała wnikliwej analizy pod względem: walorów głosowych i muzykalności, doboru melodii do własnego tekstu, interpretacji i ogólnego wyrazu artystycznego.

Zwycięzcami konkursu zostali:

I miejsce - Klara Płatek „Właśnie Tu”
II miejsce - Publiczne Gimnazjum w Miastkowie Kościelnym „Szczęśliwy tu jestem”, opiekun Sylwia Celej.
III miejsce – Zespół Szkół w Samogoszczy „Kościuszki ślad” opiekun Joanna Mikulska Zespół wokalny w składzie: Karolina Pokorska, Natalia Grzebalska, Natalia Sitnik, Weronika Marciniak, Weronika Sękulska, Aleksandra Kalbarczyk, Ewelina Sękulska.
III miejsce – Zespół Szkół w Uninie „Garwolin życiem mym”, opiekun Anna Bogusz
Zespół Przygrywka w składzie: Magdalena Grochulska, Dominika Piesio, Alicja Kamińska, Emilia Szarek, Joanna Latuszek, Paulina Mikulska, Anna Kapczyńska, Julia Pasik, Weronika Wróblewska.

Nagrodzone prace

Fimy

1. "Wpadnij do Garwolina" (A. Winiarek)
  2. "Jeden powiat - wiele możliwości" (P. Dębek, N. Majewski, M. Moch, Sz. Sabat)