Załatw sprawę w Wydziale Komunikacji przez internet

Wydzial Komunikacji przez internet - Kopia

Zapłać przez Internet – nie wychodząc z domu – za rejestrację pojazdu lub wydanie prawa jazdy. Sprawdź również czy Twoje prawo jazdy, karta ADR, status Twojego numeru PKK, dowód rejestracyjny jest gotowy do odbioru przez Internet.

Zachęcamy Państwa do skorzystania z portalu internetowego www.info-car.pl za pośrednictwem którego mogą Państwo szybko załatwić wiele spraw w Wydziale Komunikacji Starostwa Powiatowego w Garwolinie. Do tej pory ilość klientów, którą obsługiwaliśmy drogą internetową była stosunkowo niewielka. Pragniemy aktywizować mieszkańców poprzez korzystanie z aplikacji internetowej. Dzięki realizacji warunków porozumienia z Państwową Wytwórnią Papierów Wartościowych na obsługę i płatności drogą elektroniczną, interesanci mogą skorzystać z terminali płatniczych w urzędzie oraz z obsługi internetowej.

Za pośrednictwem Portalu można m.in. dokonać przedpłaty za czynności urzędowe związane z wydaniem prawa jazdy lub wydaniem dowodu rejestracyjnego, zweryfikować poprawność numeru rejestracyjnego pojazdu z numerem VIN - numer identyfikacyjny pojazdu, sprawdzić na jakim etapie procedury zdobywania uprawnień do kierowania pojazdami znajduje się jednostkowa sprawa poszczególnych kandydatów na kierowców, sprawdzić na jakim etapie jest postępowanie, którego celem jest wytworzenie i wydanie dokumentu prawa jazdy, dokumentu dowodu rejestracyjnego, karty tachografu czy zaświadczenia, tzw. karty ADR. Dzięki usłudze możliwe jest zapisanie się też na dowolną część egzaminu wybranej kategorii bez konieczności odwiedzania wojewódzkiego ośrodka ruchu drogowego. Dzięki temu zapisywanie się na egzamin jest dużo mniej uciążliwe dla osób, które mieszkają daleko od ośrodka WORD.