DZIEŃ ZE STAROSTĄ

Utworzono: poniedziałek, 20, luty 2017

sergiusz solarski wizyta 2017

Sergiusz Solarski, 13 – letni uczeń garwolińskiego gimnazjum, spędził dzień ze Starostą Powiatu Garwolińskiego – Markiem Chciałowskim. Jest to już druga wizyta Sergiusza w Starostwie Powiatowym w Garwolinie, którą chłopiec wylicytował podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Swoją wizytę w Starostwie Powiatowym, Sergiusz rozpoczął od wywiadu z redaktorem Katolickiego Radia Podlasie – Panem Waldemarem Jaroniem, podczas którego poruszyli tematy związane z edukacją i finansami. W ubiegłym roku Sergiusz miał okazję zapoznać się z zadaniami starosty oraz charakterem pracy poszczególnych wydziałów urzędu. Dlatego w tym roku zorganizowano dla niego wyjazd podczas, którego poznał Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie oraz Komendant KPP w Garwolinie Panią Iwonę Czarnocką. Wyjazd pozwolił Sergiuszowi na zapoznanie się ze specyfiką pracy tych jednostek oraz niełatwą służbą funkcjonariuszy.

Fot. Starostwo Powiatowe w Garwolinie/ W. Jaroń Katolickie Radio Podlasie