VI Powiatowa Liga Przedmiotowa - Matematyka

Utworzono: poniedziałek, 20, luty 2017

Liga Matematyka 2017

10 lutego 2017 r. w Liceum Ogólnokształcącym im. Joachima Lelewela w Żelechowie odbył się etap powiatowy konkursu z matematyki organizowany w ramach VI Powiatowej Ligi Przedmiotowej. O miano najlepszego matematyka rywalizowało 24 uczniów w dwóch kategoriach: liceum i technikum.

Wszyscy uczestnicy wykazali się wysokim poziomem wiedzy, a o zwycięstwie decydowały pojedyncze punkty.

Wyniki w kategorii liceum:

I miejsce – Dawid Makulec – Liceum Ogólnokształcące im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie

II miejsce – Albert Bajera – Liceum Ogólnokształcące im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie

III miejsce – Tomasz Buława – Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie

Wyniki w kategorii technikum:

I miejsce – Magdalena Ślińska – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Ignacego Wyssogoty Zakrzewskiego w Żelechowie

II miejsce – Agnieszka Fic – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Ignacego Wyssogoty Zakrzewskiego w Żelechowie

III miejsce  Jacek Dybcio – Zespół Szkół CKU i CKP im. Stanisława Staszica w Miętnem

Dyrektor ZS Regina Gromoł, pogratulowała zwycięzcom VI Powiatowej Ligii Przedmiotowej z matematyki oraz wszystkim uczestnikom biorącym udział w tegorocznych zmaganiach - najlepszym matematykom w szkołach Powiatu Garwolińskiego.

W imieniu Starosty Powiatu Garwolińskiego Marka Chciałowskiego serdeczne podziękowania i gratulacje przekazał Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu - Jerzy Duchna. Wszystkim najlepszym matematykom Powiatu Garwolińskiego oraz nauczycielom przygotowującym uczniów do konkursu należą się wyrazy najwyższego uznania. Matematyczne zadania, z którymi zmagali się tegoroczni uczestnicy Olimpiady stały na bardzo wysokim poziomie i wymagały od uczniów szerokiej wiedzy i umiejętności. Jak się okazało, dla naszych matematyków, nie stanowiły większego problemu. Najlepszym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.