„To tylko wiersze” – piękno ukryte w poezji

Utworzono: wtorek, 21, luty 2017

Spotkanie Wegrzynek

19 lutego 2017 r. w Powiatowym Centrum Promocji i Kultury w Miętnem miało miejsce wyjątkowe spotkanie, spotkanie z poezją podyktowaną przez fantazję, nastroje, marzenia i przemyślenia Bożeny Węgrzynek. Autorka tomiku poezji „To tylko wiersze” zaprosiła mieszkańców Powiatu Garwolińskiego na wyjątkowy wieczór, podczas którego można było wysłuchać niezwykłe wiersze poetki i muzykę w wykonaniu Bożeny Sitek i Magdaleny Przybysz.

W niedzielne popołudnie dworek w Miętnem wypełnił się gwarem licznie przybyłych gości, przyjaciół i mieszkańców Powiatu Garwolińskiego. Wszystko za sprawą Bożeny Węgrzynek – poetki i autorki już dwóch tomików poezji.

- Mniej więcej rok temu świętowałam wydanie pierwszej książki „Kalendarium liryczne”. Nowy tomik zatytułowałam „To tylko wiersze” – mówiła na wstępie poetka.

Niedzielne spotkanie promowało właśnie ten najnowszy tomik, w którym odnaleźć można ponad 50 utworów umieszczonych w kilku rozdziałach. Wspólnie z Bożeną Węgrzynek wiersze czytali: Izabela Dziwiszek – nauczycielka i pedagog ze szkoły w Trąbkach, Roman Mazek – nauczyciel historii w szkole średniej w Otwocku oraz Bożena Sitek.

Spotkanie muzycznie ubogacił występ Magdaleny Przybysz (gitara), a także Bożeny Sitek (fortepian).

Nawiązując do tytułu tomiku, Starosta Powiatu Garwolińskiego Marek Chciałowski mówił:

IMG 7416- „To tylko wiersze”, a ja jeszcze dodam „piękne wiersze”. Wiersze, które przeniosły nas w Twój świat. Świat Twojej radości, Twoich uczuć, świat osób bliskich Twemu sercu, sentymentalnych podróży do przyrody, do naszego powiatu garwolińskiego. Myślę, że każdy kto tutaj jest zupełnie inaczej przeżywał dzisiejszy, piękny wieczór ze wspaniałą muzyką i poezją…

Starosta podziękował poetce, za możliwość spotkania i przeniesienia się w jej świat. W świat także i nasz, bowiem Bożena Węgrzynek to mieszkanka powiatu garwolińskiego. Starosta Garwoliński dziękował także za to, że to właśnie ona tchnęła inspirację dla całego Powiatu Garwolińskiego.

- Chciałbym, żeby pomysł stworzenia grupy poetyckiej powiatu garwolińskiego zrealizował się i zaowocował wydaniem zbioru wierszy mieszkańców powiatu garwolińskiego. W dużym stopniu mamy już do tej inicjatywy podwaliny i to dobre podwaliny – podkreślał.