Bieszczadzka muzyka zagości w dworku w Miętnem

Utworzono: środa, 01, marzec 2017

Plakat Koncert Piosenki Bieszczadzkiej www

Powiatowe Centrum Kultury i Promocji oraz ZHP Hufiec „Orłów” Garwolin – Krąg Starszyzny „Starszaki” zapraszają 11 marca do Miętnego na Koncert Piosenki Bieszczadzkie „ Zabieszczaduj z nami ” – zachęcają organizatorzy.

Zespół Namotane z Kozłowa oraz Piotr Rogala „Rogalik” – bieszczadnik – to artyści muzycy którzy wystąpią na bieszczadzkiej scenie muzycznej w naszym dworku.

Namotane - zespół z powiatu garwolińskiego założony przez Andrzeja Oklesińskiego. Pozostali członkowie grupy to Maryla Oklesińska i Rafał Wielgosz. Zespół powstał w marcu 2015 roku, a już zdobył nagrody na Wiosennej Giełdzie Piosenki w Siedlcach oraz festiwalach Bazuna i Nocnik. Dotąd wystąpili m.in. na Łaźni w Radomiu, Oranżerii w Radzyniu Podlaskim, Bakcynaliach w Lublinie, Przy Kominku w Kielcach i festiwalu Moja Wolności w Warszawie. Gatunkami muzyki, jakimi się zajmują to piosenka autorska, poetycka, turystyczna, indie rock. Zespół tworzy muzykę do tekstów znanych poetów takich jak Ernest Bryll czy Jonasz Kofta, ale również współpracuje z poetami z powiatu garwolińskiego.

Piotr Rogala „Rogalik” - człowiek, któremu muzyka w duszy gra… Mieszka w Bieszczadach od ponad 22 lat. Góry stały się dla niego natchnieniem  i wielką pasją. Jak mówi o sobie: gra i śpiewa od zawsze. Artysta muzyk obdarzony bardzo ciekawą barwą głosu. Muzykę tworzy sam, a natchnieniem dla niego jest wiersz czytany. „Rogalika” w Bieszczadach można spotkać na imprezach plenerowych, śpiewa także na kameralnych spotkaniach. Piotra można również spotkać na szlaku bieszczadzkim, jest bowiem także przewodnikiem beskidzkim i pilotem wycieczek.

Zapraszamy już dziś na wydarzenie wszystkich mieszkańców powiatu garwolińskiego. To muzyczna propozycja dla wszystkich miłośników Bieszczad, muzyki, harcerskich klimatów, spokoju płynącego z dolin i mocy, którą posiadają góry! Skierowana do każdego kto kocha Bieszczady lub chce je poznać, koncert przeniesie nas w muzyczny świat tej przepięknej górskiej krainy. Zapraszamy na wspólne śpiewanie. Zabieszczadujcie z nami – informują organizatorzy którymi są Powiatowe Centrum Kultury i Promocji w Miętnem oraz ZHP Hufiec „Orłów” Garwolin – Krąg Starszyzny „Starszaki”.

Plakat Koncert Piosenki Bieszczadzkiej

Patronat honorowy nad koncertem objął Starosta Powiatu Garwolińskiego. Partnerami wydarzenia są Biuro Turystyki Krajowej „Krajobrazy” Włodzimierz Jarzyna oraz Pasieka "Pszczeli Dom" Bogdan Dziubak. O wydarzeniu usłyszycie i przeczytacie m.in. w Twoim Głosie - Gazeta Powiatu Garwolińskiego, Radiu Podlasie24 oraz portalach internetowych www.podlasie24.pl i www.egarwolin.pl .

Wydarzenie na fb: https://www.facebook.com/events/273598103074355/