Miętne Football Festival 2017 za nami

Utworzono: wtorek, 07, marzec 2017

Mietne Rozgrywki 2017

Sobota i niedziela (4 - 5 marca) w Powiatowym Ośrodku Sportu i Zarządzania Lokalami w Miętnem upłynęła pod znakiem rozgrywek piłkarskich. Pod patronatem Starosty Powiatu Garwolińskiego został zorganizowany Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej ROCZNIK 2004 – MIĘTNE FOOTBALL FESTIVAL 2017 o puchar Starosty Powiatu Garwolińskiego.

Na murawach boisk sportowych w Miętnem o zwycięski tytuł rywalizowało siedem zespołów: Broń Radom, Dolcan Ząbki, Legionovia Legionowo, Pogoń Siedlce, Unia Warszawa, Znicz Pruszków i miejscowy zespół, Mazowsze Miętne.

Do Miętnego przyjechali nie tylko zawodnicy, ale także całe rodziny, aby dopingować, wspierać i być razem.

Kilkunastogodzinne rozgrywki cechowała zacięta rywalizacja, chłopcy dawali z siebie wszystko, a swoją grą udowadniali, że drużyna to jedno. Łącznie rozegrano 21 meczy turniejowych, systemem „każdy z każdym”. Mecze były bardzo wyrównane, a poziom sportowy reprezentowany przez drużyny stał na bardzo wysokim poziomie.

- Po pierwszym dniu Turnieju trudno było wskazać faworyta, a drugiego dnia jeszcze trzy zespoły miały szansę na zwycięstwo w Turniej – komentował Dyrektor Powiatowego Ośrodka Sportu i Zarządzania Lokalami w Miętnem Andrzej Kujda.

W tegorocznym turnieju triumfowała drużyna z Ząbek - DOLCAN Ząbki. II miejsce zajęła drużyna Legionovia Legionowo, a trzecie Znicz Pruszków.

Tabela Wyniki

Najlepszym strzelcem turnieju okazał się Bartłomiej Zadrożny (Znicz Pruszków), który strzelił 4 bramki. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Kodeniec Jakub (Dolcan Ząbki), a bramkarzem Gąsiorowski Mateusz (Dolcan Ząbki).

IMG 7517- Gdy patrzyłem na zespoły przed podsumowaniem, w oczach chłopców – zawodników turnieju, widać było zmęczenia. ale również wielką pasję, zamiłowanie do sportu i piłki nożnej – podkreślał po turnieju Starosta Powiatu Garwolińskiego Marek Chciałowski.

- To przygoda na całe życie, bo sport jest piękny, tylko trzeba go pokochać, dać z siebie wszystko, ale przede wszystkim być stale fair play. Dziękuję zespołom za przyjazd do Miętnego, a Panu Kierownikowi Andrzejowi Kujdzie za udane rozgrywki. Widać, że Ośrodek żyje, czekam na następne tak udane pomysły.

Tegoroczne nagrody ufundowali: Starosta Marek Chciałowski, Powiatowy Ośrodek Sportu, AP Znicz Pruszków, Firmy: Janpol, Mazur, Pralnia „Zorza”.