Sportowe emocje wśród samorządowców Powiatu Garwolińskiego

Utworzono: wtorek, 07, marzec 2017

Turniej samorzadowy 2017

Bycie samorządowcem to nie tylko działalność na polu inwestycji, pracy w radzie czy lokalnej społeczności. To także integracja poprzez sportową rywalizację. Zdawałoby się, że to nie możliwe, a jednak...

Już od kilkunastu lat organizowane są rozgrywki w piłkę nożną halową dla samorządów z Powiatu Garwolińskiego o puchar Starosty Powiatu Garwolińskiego. Sportowe zawody pokazują, że chociaż między samorządowcami jest zacięta sportowa rywalizacja, to przede wszystkim jest także wzajemne poznanie, wymiana myśli, rozmowa o trudnych sprawach samorządowych.

4 marca, chwilę po godz. 9.00, na hali sportowej CSiK w Garwolinie rozbrzmiał pierwszy gwizdek w XVIII już halowym turnieju piłki nożnej. Od samego początku na parkiecie panowała zaciekła rywalizacja pomiędzy sześcioma drużynami, które przystąpiły do turnieju. Każdy zespół chciał być najlepszy, a zawodnicy dokładali wszelkich starań, aby to właśnie ich drużyna zdobyła puchar. W gorącym półfinale znalazły się drużyny: Gminy Garwolin, Miasta Pilawy, Gmina Parysów oraz Starostwa Powiatowego. Emocje podgrzewały dodatkowo serie rzutów karnych, które decydowały o wygranej jednej z drużyn. IMG 7461

W tym roku triumfowali samorządowcy z Miasta i Gminy Pilawa, a tuż za nimi uplasował się zespół z samorządu Parysowa. Trzecie miejsce zdobyła drużyna z Gminy Garwolin.

Najlepszy strzelec i bramkarz turnieju był w zespole z Gminy Garwolin. Krzysztof Pyza - strzelił aż 7 bramek podczas tegorocznego turnieju, zaś najlepszy bramkarz - Łukasz Lis nie obronił tylko 1 strzału.

Starosta Powiatu Garwolińskiego podziękował wszystkim uczestnikom turnieju za wspaniałą rywalizację i emocje, które dostarczyli. Gratulacje i słowa uznania popłynęły w kierunku zwycięskich drużyn i najlepszych zawodników.

- Cieszę się, że samorządowcy chcą spędzać razem czas, a poprzez sportową rywalizację poznawać się wzajemnie, wymieniać doświadczenia, a przede wszystkim być po prostu razem. Dziękuję – mówił Starosta.

- Zapraszam wszystkie samorządy do rozgrywek za dwa tygodnie w piłkę siatkową.