Kolejna droga powiatowa będzie remontowana

Utworzono: czwartek, 09, marzec 2017

Promesa03.2017

8 marca 2017 r. w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie, Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera oficjalnie przekazał Promesę dla Powiatu Garwolińskiego. Odebrał ją Starosta Powiatu Garwolińskiego Marek Chciałowski. Nasz powiat otrzymał dofinansowanie na remont drogi powiatowej nr 1328W Garwolin – Reducin – Górzno – Samorządki – Żelechów na odcinku o długości prawie 4 km.

To wspaniała wiadomość dla Samorządu Powiatu Garwolińskiego, bowiem o remont tej drogi zabiegano już od dawna. Otrzymane dofinansowanie w ramach podziału środków na usuwanie skutków klęsk żywiołowych to kwota 1 mln 450 tys. zł.

Na przełomie października i listopada ubiegłego roku został złożony wniosek, który komisja weryfikacyjna pozytywnie rozpatrzyła. Wiadomość o tym dotarła do Garwolina pod koniec lutego.

Samorząd Powiatu Garwolińskiego nie czekał na oficjalne przekazanie Promesy, ale od razu przystąpił do działania. 3 marca ogłoszono przetarg na remont prawie 4 km. odcinka drogi powiatowej. Jak zaznacza Starosta: chcemy, żeby remont zakończono jeszcze w sierpniu.

Co będzie obejmował remont?

Przede wszystkim położenie dwuwarstwowego dywanu asfaltowego, wykonane zostaną utwardzone z kruszywa pobocza, rowy oraz istniejące zjazdy gospodarcze. Przywoływany odcinek drogi ma szerokość ok. 5,5 m, stąd nie jest konieczne jego poszerzanie. Jak mówi Starosta: jeżeli tylko okaże się, że w wyniku wykonania zaplanowanych działań pozostaną wolne środki, wówczas Samorząd Powiatu Garwolińskiego będzie starał się o poszerzenie działań remontowych na tym odcinku. Jest to jednak uzależnione od zgody Pana Wojewody.

DSC 0772W środę w Warszawie Wojewoda wręczył Promesy siedmiu samorządom, w tym, aż dwóm samorządom z terenu Powiatu Garwolińskiego. Promesę obok Starosty Powiatu Garwolińskiego Marka Chciałowskiego, odebrał także Wójt Gminy Trojanów – Stanisław Kostyra. Otrzymane dofinansowanie to kwota ok. 550 tys. zł.

W imieniu wszystkich samorządów, które otrzymały tego dnia dofinansowanie, głos zabrał Starosta Marek Chciałowski, który podziękował Wojewodzie za wsparcie i pomoc. Jak zaznaczył - Wojewoda jako samorządowiec zna realia i zdaje sobie sprawę z tego, jak ciężko jest samorządom zdobywać środki na inwestycje.

- Pan Wojewoda wie, ile km dróg przebiega przez Mazowsze. Dlatego tak ważne jest zauważenie tych terenów oddalonych od wielkiej Warszawy. Dziękujemy za pomoc w pozyskiwaniu środków na rozwój infrastruktury drogowej, dziękujemy za to, że wspierany jest nasz rozwój – mówił podczas spotkania z Wojewodą Starosta.