Sportowy weekend w Miętnem

Utworzono: poniedziałek, 13, marzec 2017

Mietne Football Festival 2017

W miniony weekend (11-12.03.2017 r.) do Powiatowego Ośrodka Sportu i Zarządzania Lokalami w Miętnem przyjechało 10 drużyn – Znicz zespół I i II, Jaguar, Champion, Wisła, Mazowsze, Jagiellonia, Wigry, Zwar i Lechia z rocznika 2006. Ponad 120 zawodników wzięło udział w Ogólnopolskim Turnieju Piłki Nożnej pod Patronatem Starosty Powiatu Garwolińskiego - Miętne Football Festival 2017.

Pomimo chłodnej, pochmurnej pogody, boiska piłkarskie w Miętnem były pełne zawodników, którzy walczyli o każdą bramkę. Łącznie rozegrano 45 meczy turniejowych, systemem „każdy z każdym”, a w całym turnieju padło 170 bramek.

Zawodnicy turnieju to bohaterowie, którym nic im nie przeszkadzało, ani pogoda, ani zimno – dla nich liczyła się tylko sportowa rywalizacja. Dzięki temu cały turniej był niezwykle ciekawy i emocjonujący. Młodych zawodników wspierali dopingiem licznie przybyli z tej okazji do Miętnego kibice – rodzice, znajomi, przyjaciele.

- Trenerzy zespołów byli bardzo zadowoleni z warunków sportowych, meczowej rywalizacji i sprawnej organizacji Imprezy – mówił po turnieju dyrektor Powiatowego Ośrodka Sportu i Zarządzania Lokalami w Miętnem, Andrzej Kujda.

Ostatecznie w Turnieju zwyciężyła drużyna Znicz Pruszków I. Miejsce drugie zajęła drużyna Wisły Płock, na trzecim miejscu uplasowała się drużyna Wigry Suwałki.

Najlepszym bramkarzem turnieju został Adam Stolarski (Wigry Suwałki), najlepszym zawodnikiem okazał się Szymon Cieloch (Znicz Pruszków), zaś najlepszym strzelcem Wojciech Skulski (ZWAR Warszawa), który strzelił 10 bramek.

DSC 1079- Gratuluję postawienia na sport, na piłkę nożną, gdzie oprócz sportowej rywalizacji zawodników jest gra zespołowa. To w zespole tworzą się przyjaźnie, wzajemna pomoc, współpraca, która często pozostaje przez długie lata – mówił Starosta Powiatu Garwolińskiego Marek Chciałowski.

- Patrząc na rozegrane mecze można powiedzieć, że do Miętnego przyjechały zespoły czołówki krajowej. Wysoki poziom wyszkolenia, piękna rywalizacja, aby zwyciężyć gra do końca, danie z siebie wszystkiego. Każdy mecz pozostawia ślad, uczy. Śmiało można powiedzieć, że pośród tych zawodników byli ci, którzy w późniejszym czasie będą reprezentować Polskę w Kadrze Narodowej. Dziękuję za dziś. Zapraszam zawsze do naszego powiatu, do Miętnego. Dziękuję rodzicom, którzy są z wami, troszczą się, wspierają, podtrzymują na duch – podkreślał na zakończenie Starosta.

Punkty

Bramki

Znicz Pruszków I

Wisła Płock

Wigry Suwałki

ZWAR Warszawa

Jaguar Gdańsk

Lechia Tomaszów Maz.

STF Champion Warszawa

VII

Jagiellonia Białystok

VIII

Mazowsze Miętne

IX

Znicz Pruszków II

X

Nagrody ufundowali: Starosta Powiatu Garwolińskiego Marek Chciałowski, Powiatowy Ośrodek Sportu, AP Znicz Pruszków, Firmy: Janpol, Mazur, Pralnia „Zorza”.

Punkty

Bramki