Geodeci z Żelechowa znów najlepsi

Utworzono: czwartek, 23, marzec 2017

Geodeci Zelechow 2017

Uczniowie z Technikum Geodezyjnego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Wyssogoty Zakrzewskiego w Żelechowie nie raz udowadniali, iż poziom kształcenia w tej placówce stoi na bardzo wysokim poziomie. Każdy kolejny sukces utwierdza w przekonaniu, że szkoła Powiatu Garwolińskiego przygotowuje i kształci znakomitą kadrę przyszłych geodetów.

Już po raz szósty odbył się Mazowiecki Konkurs Praktycznej Wiedzy Geodezyjnej, zorganizowany przez Technikum Geologiczno–Geodezyjno–Drogowe w Warszawie. Konkurs jest skierowany do wszystkich chętnych uczniów technikum geodezyjnego z województwa mazowieckiego. Jego celem jest przede wszystkim poszerzenie wiedzy geodezyjnej, przygotowanie uczniów do Olimpiady Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej oraz egzaminu zawodowego.Logo geodeci

W tegorocznym konkursie wzięli udział uczniowie z Techników Geodezyjnych w: Ostrołęce, Płocku, Radomiu, Siedlcach, Sochaczewie, Warszawie, Zwoleniu i Żelechowie. Konkurs odbywał się w trzech etapach w różnych terminach. Dwa pierwsze etapy odbyły się w poszczególnych szkołach – uczniowie mieli do rozwiązania 50 pytań testowych z różnych zakresów geodezji oraz 3 zadania obliczeniowe. Poprawność rozwiązania zadań oceniała Międzyszkolna Komisja, która wyłoniła do finału 10 osób z najwyższą sumą punktów z dwóch pierwszych etapów. Już na tym etapie okazało się, iż geodeci z Żelechowa są najlepsi, bowiem zdecydowana większość finalistów – 6 z 10 to właśnie uczniowie tej szkoły.

Logo geodeci2Finał Konkursu odbył się 18 marca 2017 r. w Warszawie. Uczniowie odpowiadali ustnie na wylosowane w zestawie 4 pytania oceniane przez komisję składającą się z czterech osób - geodetów z doświadczeniem praktycznym, reprezentujących pracodawców i urzędy.

I miejsce w finale zajęła uczennica klasy IV Technikum w ZSP Żelechów – Dominika Kosińska, a III miejsce zajęła Urszula Traczyk uczennica klasy III tego samego technikum.

Laureaci Konkursu zostali nagrodzeni licznymi nagrodami rzeczowymi i pieniężnymi ufundowanymi przez sponsorów.

- Serdecznie gratuluję uczniom, nauczycielom i dyrekcji szkoły wspaniałych sukcesów. Już wielokrotnie szkoła udowadniała, że jest najlepsza w kraju w zakresie kształcenia przyszłych geodetów. Dziś absolwenci z Żelechowa to czołówka geodetów w kraju. Życzę dalszych osiągnięć - mówi Starosta Powiatu Garwolińskiego Marek Chciałowski.

Wyniki VI Mazowieckiego Konkursu Praktycznej Wiedzy Geodezyjnej

Tabela geodeci