VI Powiatowa Liga Przedmiotowa - przedmioty zawodowe

Liga Przedmioty zawodwe

15 marca 2017r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Żelechowie odbył się konkurs zawodowy w ramach VI Powiatowej Ligi Przedmiotowej Szkół Ponadgimnazjalnych.

W konkursie wzięli udział uczniowie Zasadniczych Szkół Zawodowych kształcący się w zawodach: kucharz i mechanik pojazdów samochodowych. Swoje reprezentacje wystawiły szkoły:

- Zespół Szkół  Ponadgimnazjalnych nr 2 Cenrum Kształcenia Praktycznego w Garwolinie

- Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Żelechowie

Łącznie w konkursie wzięło udział 14 uczniów. Należy podkreślić bardzo wyrównany poziom konkursu. Różnice punktowe na czołowych miejscach były minimalne.

W konkurencji kucharz wzięło udział 7 uczniów.

1 miejsce ex aequo zajęli Paulina Łysiak i Jakub Przybyła z ZSP nr 2 CKP Garwolin (opiekun Renata Głowala).

2 miejsce zajęła Dominika Białecka z ZSP nr 2 CKP Garwolin (opiekun Iwona Kiełt).

3 miejsce zajęła Karolina Czopek z ZSP w Żelechowie (opiekun Wioletta Szymaniuk).

W konkurencji mechanik pojazdów samochodowych wzięło udział 7 uczniów.

1 miejsce zajął Daniel Rżysko z ZSP nr 2 CKP Garwolin (opiekun Artur Zatyka).

2 miejsce zajął Marcin Radziej z ZSP nr 2 CKP Garwolin (opiekun Artur Zatyka).

3 miejsce zajął Marcin Wiśniewski z ZSP Żelechów (opiekun Kazimierz Kulikowski).

Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe, które w imieniu Starosty Powiatu Garwolińskiego Marka Chciałowskiego wręczyła pani Justyna Maszkiewicz – Inspektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Garwolinie. Wszyscy uczestnicy i nauczyciele przygotowujący do konkursu otrzymali pamiątkowe dypolomy. Na zakończenie konkursu pani Justyna Maszkiewicz pogratulowała zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom. Podziękowała opiekunom ze wszystkich szkół za przygotowanie uczniów do konkursu. Wyraziła również nadzieję, że Liga Przedmiotowa będzie kontynuowana i rozwijana w kolejnych latach. Konkurs odbył się w miłej atmosferze, dzięki wzorowej organizacji przez nauczycieli ZSP Żelechów pani Wioletty Szymaniuk oraz pana Kazimierza Kulikowskiego.

W dn. 15 marca 2017r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Żelechowie odbył  się konkurs zawodowy w ramach VI Powiatowej Ligi Przedmiotowej Szkół Ponadgimnazjalnych.