VI Powiatowa Liga Przedmiotowa - Język Niemiecki

Liga niemiecki 2017

Już po raz szósty uczniowie szkół średnich z naszego powiatu uczestniczyli w konkursie z języka niemieckiego w ramach Powiatowej Ligii Przedmiotowej. Gospodarzem konkursu był Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Miętnem.

Do testu, który w tym roku poświęcony był zdrowiu i zdrowemu stylowi życia przystąpiło 18 uczniów z sześciu szkół ponadgimnazjalnych. Test leksykalno-gramatyczny składał się z 12 zadań, w których łącznie uczniowie mogli zdobyć 63 pkt. Najlepsi okazali się:

I miejsce – Grzegorz Zając z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 CKP im. Tadeusza Kościuszki w Garwolinie

II miejsce – Sylwia Majsterek z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Tadeusza Kościuszki w Sobolewie

III miejsce - Natalia Paćkowska z Zespołu Szkół CKP i CKU im. St. Staszica w Miętnem

- Przygoda z językiem jak się raz zaczęła, to powinna być już stale. Trzeba dążyć do tego, żeby ten język ćwiczyć, rozszerzać poprzez różne możliwości, jakie przynosi dzisiejszy świat. Dzisiaj chciałbym pogratulować wszystkim finalistom i laureatom - Wam, którzy dzisiaj tu zwyciężyliście – mówił Starosta Powiatu Garwolińskiego Marek Chciałowski.