VI Powiatowa Liga Przedmiotowa z historii

Utworzono: wtorek, 18, kwiecień 2017

Liga-historia 2017

10 kwietnia 2017 roku Zespół Szkół im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie  gościł finalistów VI Powiatowej Ligi Przedmiotowej z historii. „Polska w latach 1944-56”- był tematem przewodnim zmagań uczniów szkół prowadzonych przez powiat garwoliński. W eliminacjach udział wzięło 21 uczniów z liceów i techników. Celem konkursu było propagowanie, pogłębianie i umocnienie postawy obywatelskiej i patriotycznej oraz rozwijanie zainteresowań problematyką okresu stalinizmu w Polsce, podziemia niepodległościowego oraz wydarzeń z 1956 roku.

Pan Marek Chciałowski Starosta Garwoliński oraz Pani Joanna Ostrowska Dyrektor Zespołu Szkół im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie wręczyli nagrody i pogratulowali zwycięzcom, którymi zostali:

I miejsce Alicja Mucha - Liceum Ogólnokształcące im. Joachima Lelewela w Żelechowie (nauczyciel przygotowujący - p. Urszula Kobielus).

I miejsce Patryk Banaszek - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 CKU im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie (nauczyciel przygotowujący – p. Agnieszka Czypionka),

II miejsce Krystian Bożek - Zespół Szkół Nr 2CKU im. Tadeusza Kościuszki (nauczyciel przygotowujący - p. Iwona Górska),

III miejsce Piotr Strachota - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 CKU im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie (nauczyciel przygotowujący – p. Agnieszka Czypionka).

Pan Starosta Marek Chciałowski podsumował konkurs:

- Serdecznie gratuluję wszystkim uczestnikom. Już samo reprezentowanie swojej szkoły na tej Lidze to wyróżnienie, pokazanie, że jesteście najlepsi.

Laureaci otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Garwolinie. Ponadto, wszyscy  otrzymali dyplomy uczestnictwa oraz publikację  „Zeszyty Historyczne Ziemi Garwolińskiej”. Podziękowanie i gratulacje popłynęły również do kadry pedagogicznej przygotowującej uczniów do VI Powiatowej Ligii Przedmiotowej z historii. Sprawdzający prace nauczyciele podkreślili, że poziom wiedzy prezentowanej przez uczniów był wysoki, co świadczy o dużym zainteresowaniu młodzieży historią powojenną.