A Teatr Tymczasem po świętach w Miętnem

Utworzono: środa, 19, kwiecień 2017

Plakat Teatr Mietne

Powiatowe Centrum Kultury i Promocji zaprasza w najbliższą niedzielę na „Dworską Scenę Teatralną” do Miętnego. Aktorzy lokalnego Teatru Tymczasem działającego na stałe przy Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, zaprezentują się w dwóch spektaklach “Alicja w poszukiwaniu siebie” oraz “Dajcie sobie spokój z człowiekiem”. WSTĘP WOLNY !

Teatr Tymczasem działa na co dzień i na stałe przy Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie już od 2012 roku. Jego pomysłodawczynią i opiekunką jest Małgorzata Walenda – instruktor teatralny i polonistka. Teatr, który powstał na potrzebę chwili, przetrwał próbę czasu. W ubiegłym roku obchodził jubileusz 5-lecia istnienia. Członkowie grupy to przede wszystkim młodzież z powiatu garwolińskiego w wieku gimnazjalnym, ale należą do niej także uczniowie podstawówki. Wspólnie bawią się, grają, tworzą oraz odkrywają siebie i innych.

Za spektakle “Alicja w poszukiwaniu siebie” oraz “Dajcie sobie spokój z człowiekiem” zdobyli wiele nagród i wyróżnień m.in. podczas XIX i XXI Festiwalu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych Srebrna Maska w Siedlcach, w Przeglądzie Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Teatralnych Teatralia w Warszawie, w 42. Ogólnopolskim Festiwalu Teatralnym Rypińska Wiosna Teatralna, w Ogólnopolskim Festiwalu Brodnicka Uczta Teatralna, w I Ogólnopolskim Festiwalu Teatralnym Teatralia Legionowo.

- Podobnie jak spotkania z poezją w ramach projektu „Dworek Poezji”, który realizujemy w miętnieńskim centrum kultury, chcielibyśmy zapraszać Państwa na spotkania z teatrem, które będą odbywać się pod nazwą „Dworska Scena Teatralna”. Inspiracją do realizacji tego projektu jest dla nas historia. W dawnych czasach teatry dworskie istniały przecież w Polsce niemal w każdej większej rezydencji magnackiej i w wielu dworach szlacheckich. Dlatego wykorzystując to klimatyczne miejsce, jakim jest dwór i park w Miętnem, chcemy przywrócić tą teatralną tradycję. W planach mamy również stworzenie amatorskiego teatru działającego na stałe przy Powiatowym Centrum Kultury i Promocji w Miętnem. Dlatego wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt z nami. A tymczasem zapraszam na występ Teatru Tymczasem w najbliższą niedzielę – poinformowała dyrektor PCKiP Beata Pasternak.

Na gości czekać będzie również słodki poczęstunek. Wstęp bezpłatny !