Pożegnanie maturzystów w ZSP nr 1 w Garwolinie

Zakonczenie ZSP 1 Garwolin

W ubiegły piątek, 28 kwietnia 2017 r. mury Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 CKU im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie opuściło 257 uczniów klas trzecich Liceum Ogólnokształcącego, czwartych Technikum oraz klasy trzeciej Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego rozpoczęła Msza Święta odprawiona przez ks. Pawła Brońskiego. Z nieukrywanym wzruszeniem wielu młodych, tegorocznych abiturientów uczestniczyło w podniosłym zakończeniu swej edukacji w murach garwolińskiej placówki. Obok uczniów, wychowawców, nauczycieli i pracowników szkoły, w wydarzeniu wzięli udział goście: Starosta Powiatu Garwolińskiego Marek Chciałowski, Sekretarz Urzędu Miasta Garwolina Cezary Tudek oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Jadwiga Matysek.

Rozpoczynając uroczystość Dyrektor Szkoły Hanna Wilczek mówiła:

- Pamiętam uroczyste rozpoczęcia roku szkolnego, podczas którego w imieniu dyrekcji i całego grona pedagogicznego witałam Was w progach tej szkoły (...) Pamiętam Wasze twarze, zaciekawione, lekko przestraszone ale też pełne nadziei, że wybór którego dokonaliście wybierając Ekonomik jest wyborem właściwym. Tak było trzy i cztery lata temu (…). Dzisiejszy dzień to początek Waszego dorosłego życia.

Podczas spotkania nie mogło zabraknąć ciepłych słów, wspomnień o tych, którzy właśnie szkołę opuszczają, a którzy przez ostatnie lata budowali jej niepowtarzalny klimat. Składając życzenia na dalszy etap w życiu, Dyrektor Szkoły zwróciła się do Maturzystów:

- Bądźcie radośni i cieszcie się małym. Ktoś mądry powiedział: „Zbieraj okruszyny szczęścia, a one dadzą Ci chleb zadowolenia". Nie poddawajcie się w swoich dążeniach do celu, śmiało sięgajcie po to, co jest do zdobycia, bo życie jest tylko jedno, a marzenia są po to by je realizować. Życzę Wam radości zasiewu, wytrwałości oczekiwania i najpiękniejszych zbiorów tam, gdzie codziennie zostawicie swoje serce, umysł i swoje siły. DSC0189

Starosta Powiatu Garwolińskiego Marek Chciałowski zwracając się do młodych nawiązał do imienia szkoły Bohaterów Westerplatte, życząc absolwentom tej samej, prawdziwej wytrwałości w osiąganiu celów oraz pokonywaniu życiowych problemów. Podkreślił również, że Ekonomik to szkoła z tradycjami oraz wysokim poziomem nauczania. Starosta ponadto podziękował uczniom za promowanie Powiatu Garwolińskiego w różnych konkursach, olimpiadach w zawodach sportowych na szczeblu regionalnym i ogólnopolskim, w których przez ostatnie lata uczestniczyli.

Spotkanie kończące rok szkolny 2016/ 2017 było także okazją do podsumowań.

Najwyższą średnią ocen w Zespole uzyskali uczniowie:

Tomasz Buława – 5,17

Kinga Mroczek – 5,10

Magdalena Owczarczyk – 5,07

Uczniowie otrzymali nagrody książkowe, ufundowane zostały przez Zarząd Powiatu Garwolińskiego oraz pamiątkowe listy gratulacyjne, natomiast ich rodzice z rąk Starosty odebrali Listy Pochwalne.

Podczas uroczystości wyróżniono uczniów, którzy szczególnie angażowali się w życie szkoły, promując ją w środowisku lokalnym, reprezentując w konkursach, na zawodach sportowych oraz działając na wielu różnych płaszczyznach (wolontariat, chór szkolny). Szczególne podziękowania skierowano do tych, którzy przez te wszystkie lata dzieli się z innymi najcenniejszym darem, jakim jest krew. Łącznie tegoroczni maturzyści oddali 37 litrów krwi.

Żegnając się ze swoją szkołą tegoroczni abiturienci mówili:

- Każdy z nas pozostawi w naszej szkole cząstkę siebie. Bowiem tu przeżyliśmy liczne sukcesy oraz potknięcia, tu zawiązaliśmy pierwsze sympatie i przyjaźnie. Myślę, że często będziemy powracać pamięcią do spędzonych tu pełnych radości chwil.

Wszyscy abiturienci otrzymali pamiątkowe tarcze. Życzymy połamania piór podczas egzaminu maturalnego oraz trafnych decyzji w podejmowaniu życiowych wyborów.