Kobieta Motyl w garwolińskiej szkole

Konkurs fryzjerski 2017

Kobieta Motyl pod tym hasłem upłynął I Ogólnopolski Konkurs Mody Fryzjerskiej, który odbył się w środę 24 maja 2017 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Garwolinie. Niesamowite fryzury, oryginalne makijaże i czarujące stroje – to wszystko mogli podziwiać zebrani na szkolnej sali sportowej, która tego dnia zmieniła się w prawdziwe studio mody.

W szranki stanęło czternastu uczniów reprezentujących dziesięć szkół ponadgimnazjalnych m.in. z Warszawy, Lublina Radzynia Podlaskiego i oczywiście z Garwolina. Uczestnicy konkursu od rana tworzyli na włosach swoich modelek niecodzienne upięcia, które wymagały wyobraźni, zdolności manualnych i wielkich umiejętności praktycznych. Mistrzowie grzebienia wykazali się twórczością, którą oceniało profesjonalne jury pod przewodnictwem Pani Anny Domańskiej. Oceniane były nie tylko fryzury, ale również strój i makijaż. Najlepsi byli ci, których całokształt pracy najlepiej wpisywał się i oddawał hasło tegorocznego konkursu.

Efekt pracy czternastu młodych uczniów szkół fryzjerskich można było podziwiać na garwolińskim wybiegu. Na białym dywanie odbył się nie tylko pokaz mody fryzjerskiej, ale również mody ślubnej i młodzieżowej kolekcji ubrań. Całość dopełnił występ artystyczny młodych wokalistek z ZSP nr 2 w Garwolinie.

- Chciałoby się powiedzieć – chwilo trwaj wiecznie, a ta fryzura niech trwa długo – mówił zachwycony pokazem umiejętności fryzjerskich starosta Powiatu Garwolińskiego Marek Chciałowski. - Mamy rzeczywiście cudowne osoby, które mają w swoich rękach wspaniałe umiejętności. Trzeba pokazywać też pracę ludzką – ta praca ludzka to jest właśnie umiejętność tworzenia czegoś. Nie tylko w szkole uczymy się, ale także wykonujemy dzieła wielkie, które potem przechodzą na wiele lat. Dobrze że poprzez taki konkurs możemy pokazywać te właśnie praktyczne umiejętności – mówił włodarz powiatu.

Jak zapowiedziała dyrektor szkoły Pani Ewa Flaga – już dzisiaj zapraszam wszystkie szkoły za rok, na kolejny konkurs. Starosta pogratulował dyrekcji, nauczycielom wspaniałej organizacji wydarzenia i życzył by w kolejnych latach konkurs się rozszerzał, by odbywał się może na poziomie międzynarodowym.

W konkursie oprócz trzech pierwszych miejsc, liczne grono sponsorów przyznało specjalne wyróżnienia, tym którzy ich zdaniem wykazali największym zmysłem estetycznym.

Pierwsze miejsce w konkursie zdobyła Anna Andrysiak z Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 41 w Warszawie (opiekun Tomasz Ołturek). Jak sama przyznała do konkursu przygotowywała się około dwóch miesięcy. Tak naprawdę do końca nie wiedziała jakie upięcie stworzy. Drugie miejsce zajęła Marlena Mazur z Zespołu Szkół Odzieżowo-Włókienniczych w Lublinie (opiekun Agnieszka Marzewska), a trzecie miejsce jury przyznało Magdalenie Pająk z Zespołu Szkół w Radzyniu Podlaskim (opiekunowie: Justyna Mitura i Aneta Mucha).

Fryzjerstwo można spuentować krótkim stwierdzeniem - oczy widzą, serce czuje, a ręce tworzą. Niewątpliwie widoczne to było podczas środowego konkursu w garwolińskiej szkole.

Wszystkim młodym adeptom sztuki fryzjerskiej gratulujemy już zdobytych umiejętności i życzymy dalszych sukcesów na drodze do osiągnięcia mistrzowskiego tytułu.