Znamy laureatów XII Powiatowego Festiwalu Piosenki Europejskiej

Eurowizja 2017

130 wykonawców rywalizowało podczas tegorocznego festiwalu – Eurowizja 2017. Wykonawcy zaczarowali nas swoim śpiewem, muzyką oraz aranżacją przygotowanych utworów. Królowały piosenki w języku angielskim i polskim, ale śpiewano także po francusku, białorusku czy czesku. Zespoły i Soliści z terenu Powiatu Garwolińskiego zaprezentowali się na scenie w ZSP nr 1 w Garwolinie, która 30 maja 2017 r. stała się europejską estradą.

- Chciałbym podziękować uczestnikom, bo nie byłoby festiwalu gdybyście nie odpowiedzieli pozytywnie na zaproszenie dzisiejszych organizatorów. Po raz dwunasty spotykamy się tu na tej sali i po raz dwunasty odkrywamy wspaniałe talenty. Bardzo się cieszę, że od najmłodszych lat tyle osób śpiewa, bo śpiew pomaga żyć (…).

- Ze swej strony pragnę podziękować za ten festiwal. Eurowizja pokazuje, że Europa jest silna jednością, jest silna wspólnotą serc, wspólnotą myśli przy jednocześnie swej różnorodności, bo każdy z nas jest przecież inny - mówił podczas oficjalnego rozpoczęcia festiwalu Starosta Powiatu Garwolińskiego Marek Chciałowski.

Jury w składzie: przewodniczący Julian Czaporowski – instruktor muzyki Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie oraz instrumentalista Teatru „Od czapy”, ks. Paweł Broński – muzykolog i wikariusz parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie, Tadeusz Talarek – wokalista i gitarzysta zespołu „Discover”, Maria Kucharzewska – laureatka wielu festiwali oraz absolwentka ZSP nr 1 w Garwolinie oceniało wspaniałe występy młodych, uzdolnionych mieszkańców Powiatu Garwolińskiego.

„Malovaný džbánku", „Tańczące Eurydyki” czy „Si’ jamais j’oublie” to tylko niektóre z przebojów, które można było usłyszeć. Zainteresowanie tegorocznym festiwalem przerosło oczekiwania samych organizatorów – nauczycieli z ZSP nr 1 w Garwolinie na czele z Andrzejem Ostolskim, Anetą Winek, Małgorzatą Paziewską, Jolantą Konarzewską. Dorobek artystyczny uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu naszego powiatu jest imponujący i doskonale wpisuje się w promocję kultury europejskiej.

Grand Prix zdobyła Alicja Kamola z Publiczne Gimnazjum w Żelechowie, która wykonała piosenkę „Tańczące Eurydyki”.

Laureaci XII Powiatowego Festiwalu Piosenki Europejskiej „Eurowizja 2017”

Soliści:

II miejsce Patryk Makulec Technik Cyfrowych Procesów Graficznych w Garwolinie

III miejsce Sylwia Białach ZSP CKP nr 2 w Garwolinie

III miejsce Piotr Popławski z zespołem The Skitles ZSP nr 1 CKU w Garwolinie

SPECJALNE WYRÓŻNIENIE Zespół Hej Day Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Marszałka Piłsudskiego w Garwolinie.

Laureaci konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe, tj. gitary, Smartwatche, Głośniki Karaoke, Słuchawki, Głośniki bezprzewodowe, Power Banki. Dyrektor Szkoły Hanna Wilczek podziękowała wszystkim uczestnikom festiwalu za wspólną zabawę.

- Muzyka łączy pokolenia, a tutaj dokładnie to widać, bo mamy uczestników ze szkół podstawowych, gimnazjów, a także ze szkół ponadgimnazjalnych. Dyrektor zaprosiła już na przyszły rok, na kolejny festiwal Eurowizja 2018.

Starosta Garwoliński szczególne podziękowania złożył Andrzejowi Ostolskiemu, z którego inicjatywy powstał festiwal. Wydarzenie to na stałe wpisało się w kalendarz powiatowych konkursów. To dzięki zaangażowaniu Pana Andrzeja festiwal z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością.

Malovaný džbánku