Przejdź do treści

O samorządzie wiedzą najwięcej – Konkurs Wiedzy o Samorządzie i historii Powiatu Garwolińskiego rozstrzygnięty

Drukuj

Konkurs Samorzadowy 2017

W dniu 26 maja 2017 roku o godzinie 10.00 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie odbył się konkurs, w którym swoją wiedzę o Samorządzie Terytorialnym i Historii Powiatu Garwolińskiego sprawdzali uczniowie ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu naszego powiatu.

74 uczestników w pisemnym teście musiało wykazać się znajomością zasad funkcjonowania samorządu terytorialnego oraz historią Powiatu Garwolińskiego. Poziom wiedzy uczestników tegorocznej edycji stał na wysokim poziomie, a rywalizacja była dosyć wyrównana, o czym świadczą zdobyte miejsca ex aqueo.

Starosta Powiatu Garwolińskiego Marek Chciałowski obecny na konkursie gratulował młodzieży doskonałej znajomości dziedzictwa historycznego i kulturalnego Ziemi Garwolińskiej, a także wiedzy o sposobie funkcjonowania władzy samorządowej. Jak zaznaczał, w konkursie wzięli udział przyszli aktywni uczestnicy życia samorządowego, ludzie, którym dobro publiczne, dobro naszych małych Ojczyzn nie będzie obojętne.

DSC0821914 uczniów gimnazjów z terenu powiatu garwolińskiego pisało test, który wyłonił indywidualnych zwycięzców. Najlepsi okazali się:

I miejsce: Olga Wojdyga z Publicznego Gimnazjum w Głoskowie (opiekun Jolanta Tomaszewska), Kamila Kowalczyk z Publicznego Gimnazjum Powiatowego w Żelechowie (opiekun Urszula Kobielus) i Alicja Frelek i Alicja Borkowska obie z Zespołu Oświatowego w Borowiu (opiekun Jolanta Tomaszewska).

II miejsce: Gabriela Kaszuba z Publicznego Gimnazjum Powiatowego w Żelechowie (opiekun Urszula Kobielus), Małgorzata Nurzyńska z Publicznego Gimnazjum w Borowiu (opiekun Jolanta Tomaszewska) Aleksandra Chmielak z Publicznego Gimnazjum w Górznie (opiekun Małgorzata Rusak).

 

W rywalizacji drużynowej miejsca na podium zajęły szkoły:

I miejsce: Publiczne Gimnazjum w Borowiu,

II miejsce (ex aqueo): Publiczne Gimnazjum w Głoskowie i Powiatowe Gimnazjum w Żelechowie,

III miejsce: Publiczne Gimnazjum w Górznie.

 

Rywalizacja wśród powiatowych szkół ponadgimnazjalnych składała się z dwóch części. Test wyłonił trzy trzyosobowe drużyny, które walczyły w finale. Test napisali najlepiej:

I miejsce: Rafał Malina z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1CKU im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie (opiekun Agnieszka Czypionka)

II miejsce: Kacper Stępnicki i Sebastian Dawidek z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. I. Wyssogoty Zakrzewskiego w Żelechowie (opiekun Alicja Bienias ), Karolina Deja z Liceum Ogólnokształcącego w Żelechowie (opiekun Urszula Kobielus)

III miejsce: Katarzyna Zając i Wiktoria Przybysz z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 CKU im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie

 

Drużynowe zmagania zakończyły się następująco :

I miejsce: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. I. Wyssogoty Zakrzewskiego w Żelechowie,

II miejsce: Zespół Szkół nr 1 w Żelechowie,

III miejsce: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych CKU im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie.

 

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe statuetki i nagrody ufundowane przez Zarząd Powiatu Garwolińskiego. Patronat honorowy nad konkursem sprawował Starosta Powiatu Garwolińskiego Marek Chciałowski oraz Przewodniczący Rady Powiatu Garwolińskiego Piotr Osmólski.

Joomla 1.6 Templates designed by Joomla Hosting Reviews