O samorządzie wiedzą najwięcej – Konkurs Wiedzy o Samorządzie i historii Powiatu Garwolińskiego rozstrzygnięty

Konkurs Samorzadowy 2017

W dniu 26 maja 2017 roku o godzinie 10.00 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie odbył się konkurs, w którym swoją wiedzę o Samorządzie Terytorialnym i Historii Powiatu Garwolińskiego sprawdzali uczniowie ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu naszego powiatu.

74 uczestników w pisemnym teście musiało wykazać się znajomością zasad funkcjonowania samorządu terytorialnego oraz historią Powiatu Garwolińskiego. Poziom wiedzy uczestników tegorocznej edycji stał na wysokim poziomie, a rywalizacja była dosyć wyrównana, o czym świadczą zdobyte miejsca ex aqueo.

Starosta Powiatu Garwolińskiego Marek Chciałowski obecny na konkursie gratulował młodzieży doskonałej znajomości dziedzictwa historycznego i kulturalnego Ziemi Garwolińskiej, a także wiedzy o sposobie funkcjonowania władzy samorządowej. Jak zaznaczał, w konkursie wzięli udział przyszli aktywni uczestnicy życia samorządowego, ludzie, którym dobro publiczne, dobro naszych małych Ojczyzn nie będzie obojętne.

DSC0821914 uczniów gimnazjów z terenu powiatu garwolińskiego pisało test, który wyłonił indywidualnych zwycięzców. Najlepsi okazali się:

I miejsce: Olga Wojdyga z Publicznego Gimnazjum w Głoskowie (opiekun Jolanta Tomaszewska), Kamila Kowalczyk z Publicznego Gimnazjum Powiatowego w Żelechowie (opiekun Urszula Kobielus) i Alicja Frelek i Alicja Borkowska obie z Zespołu Oświatowego w Borowiu (opiekun Jolanta Tomaszewska).

II miejsce: Gabriela Kaszuba z Publicznego Gimnazjum Powiatowego w Żelechowie (opiekun Urszula Kobielus), Małgorzata Nurzyńska z Publicznego Gimnazjum w Borowiu (opiekun Jolanta Tomaszewska) Aleksandra Chmielak z Publicznego Gimnazjum w Górznie (opiekun Małgorzata Rusak).

W rywalizacji drużynowej miejsca na podium zajęły szkoły:

I miejsce: Publiczne Gimnazjum w Borowiu,

II miejsce (ex aqueo): Publiczne Gimnazjum w Głoskowie i Powiatowe Gimnazjum w Żelechowie,

III miejsce: Publiczne Gimnazjum w Górznie.

Rywalizacja wśród powiatowych szkół ponadgimnazjalnych składała się z dwóch części. Test wyłonił trzy trzyosobowe drużyny, które walczyły w finale. Test napisali najlepiej:

I miejsce: Rafał Malina z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1CKU im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie (opiekun Agnieszka Czypionka)

II miejsce: Kacper Stępnicki i Sebastian Dawidek z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. I. Wyssogoty Zakrzewskiego w Żelechowie (opiekun Alicja Bienias ), Karolina Deja z Liceum Ogólnokształcącego w Żelechowie (opiekun Urszula Kobielus)

III miejsce: Katarzyna Zając i Wiktoria Przybysz z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 CKU im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie

Drużynowe zmagania zakończyły się następująco :

I miejsce: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. I. Wyssogoty Zakrzewskiego w Żelechowie,

II miejsce: Zespół Szkół nr 1 w Żelechowie,

III miejsce: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych CKU im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie.

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe statuetki i nagrody ufundowane przez Zarząd Powiatu Garwolińskiego. Patronat honorowy nad konkursem sprawował Starosta Powiatu Garwolińskiego Marek Chciałowski oraz Przewodniczący Rady Powiatu Garwolińskiego Piotr Osmólski.