Zwyciężając ogólnopolski konkurs uczcili rocznicę urodzin patrona szkoły

Sukces LO Garwolin 2017

W tym roku obchodzić będziemy 150 rocznicę urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego. Dla uczczenia jubileuszu Sejm Rzeczpospolitej Polskiej ogłosił ten rok rokiem Piłsudskiego. Z tej okazji Związek Oficerów Rezerwy Rzeczpospolitej Polskiej ogłosił dla uczniów Ogólnopolski Konkurs „Marszałek Józef Piłsudski – twórca odzyskanej niepodległości w 150 rocznicę urodzin”. Laureatami konkursu zostali uczniowie ze szkoły w Garwolinie.

Konkurs skierowany był do wszystkich typów i poziomów szkół. Odpowiedzieli na niego uczniowie z całej Polski, a do organizatorów napłynęło prawie tysiąc prac. Wielki sukces odnieśli uczniowie z Gimnazjum Powiatowego i Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie. W kategorii liceum zwycięzcą została Karolina Michalec, której praca historyczna zdobyła najwyższe uznanie. Weronika Prządka, która na konkurs przygotowała prezentację zdobyła II miejsce w kategorii gimnazjalnej.

W Centralnej Bibliotece Wojskowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie, 26 maja 2017 roku odbyła się wielka gala finałowa konkursu. Przybyło na nią wielu kombatantów, przedstawiciele parlamentu i władz różnych szczebli. Gościem specjalnym uroczystości i osobą wręczającą nagrody była pani minister Anna Maria Anders – Sekretarz Stanu – Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów do spraw Dialogu Międzynarodowego – córka gen. Władysława Andersa. O element artystyczny zadbał Chór Dziecięcy Grupy Rekonstrukcji Historycznej z Dęblina.

Serdecznie gratulujemy sukcesu uczennicom z Zespołu Szkół im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie. Wspaniale reprezentowały szkołę, której patronem jest twórca odzyskanej niepodległości. Gratulujemy kreatywności i zaangażowania, które doceniła komisja konkursowa. Spośród tysiąca prac, to właśnie prace uczniów z Powiatu Garwolińskiego okazały się najlepsze i najbogatsze. To podwójny sukces, który niezmiernie cieszy.