Wszyscy zwyciężyli – XII Paraolimpiada w Garwolinie

XII Paraolimpida 2017

Już po raz dwunasty dzieci i młodzież ze szkół specjalnych, ośrodków szkolno-wychowawczych, warsztatów terapii zajęciowej i szkół publicznych z klasami integracyjnymi wzięła udział w Powiatowej Paraolimpiadzie, która odbyła się 31 maja 2017 r. w Hali Sportowej przy Publicznej Szkole Podstawowej Nr 1 w Garwolinie. Podczas zawodów było dużo emocji oraz potężna dawka dobrej zabawy.

Zawodnicy rywalizowali w różnych, ciekawych konkurencjach sportowych przygotowanych przez Pana Marka Zielińskiego i Panią Karolinę Nowicką Wawer. Paraolimpiada jest świętem zasad fair play. Tego dnia wszyscy byli zwycięzcami. Uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe, puchary oraz medale ufundowane przez Zarząd Powiatu Garwolińskiego oraz licznych sponsorów imprezy. Radość i wzruszenie gościły nie tylko na twarzach startujących zawodników, ale także ich dumnych rodziców i opiekunów.

Organizacja Paraolimpiady ma na celu zaprezentowanie umiejętności dzieci, młodzieży, dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną i ruchową, daje im możliwość zaistnienia w środowisku, naukę „zdrowej” rywalizacji, integrację młodzieży niepełnosprawnej, a przede wszystkim jest okazją do wspólnej dobrej zabawy.

Takie przedsięwzięcie jest możliwe tylko przy wsparciu ludzi, którzy rozumieją potrzeby i problemy osób niepełnosprawnych.

- Patrząc na Was, wiem, że ta dzisiejsza rywalizacja będzie wspaniała. Życzę, żeby każdy z Was był zwycięzcą, pokonywał rzeczy niemożliwe, każde bariery, które pojawiają się na drodze życia – mówił do uczestników Starosta Garwoliński Marek Chciałowski.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta Garwolina, Starosta Powiatu Garwolińskiego oraz Mazowiecki Kurator Oświaty.