30 maja - Dzień Rodzicielstwa Zastępczego

Utworzono: poniedziałek, 05, czerwiec 2017

Dzień Rodzicielsta Zastępczego 2017

Już po raz dziewiąty 30 maja obchodziliśmy w Polsce Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. To święto ludzi o wielkim sercu, którzy postanowili podzielić się nim z dziećmi osieroconymi czy odrzuconymi. Tworząc Rodziny Zastępcze dają najmłodszym szansę na odbudowanie bezpiecznego, normalnego życia.

W powiecie garwolińskim funkcjonuje 42 rodziny spokrewnione, w których jest umieszczonych 65 dzieci, 17 rodzin niezawodowych mających pod opieką łącznie 27 dzieci oraz 2 rodziny zawodowe sprawujące opiekę nad 7 dzieci. To właśnie dla nich Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Garwolinie zorganizowało rodzinny festyn w Podzamczu.

27 maja 2017 roku na terenie parku odbyło się wielkie „Poszukiwanie Skarbu Kościuszki”. Uczestnicy poznały historię kompleksu parkowo - pałacowego rodziny Zamoyskich orazP5275064 odwiedziły Izbę Przyrodniczo Leśną im. Jana Pawła II. Przy wspólnym ognisku był czas na zabawę, rozmowy, a przede wszystkim bycie razem, tych którzy z wielką odpowiedzialnością i sercem budują wspólnie nowy świat.

Dzięki zaangażowaniu Pana Adriana Pogorzelskiego, który poprowadził historyczne zabawy, Pana Leśniczego Roberta Zduna oraz Pani asp. Danuty Kalinowskiej z KPP w Garwolinie to był wspaniały czas, który na długo pozostanie w sercach obecnych.

Dziękując za trud i poświęcenie dla najmłodszych mieszkańców Powiatu Garwolińskiego życzymy radości, satysfakcji oraz wielu sił do budowania prawdziwego domu.

Na naszym terenie pozostaje jeszcze znaczna liczba dzieci, którym należy zapewnić rodzinną pieczę zastępczą. Dzieci wciąż czekają na dom i szansę normalnego dzieciństwa. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Garwolinie poszukuje kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej. Więcej informacji udziela Pani Ewa Mikulska z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie - nr tel. (025) 682 43 19.