Uczniowie Gimnazjum Powiatowego w Żelechowie w finale Krajowego Konkursu Widzy Olimpijskiej RIO 2016

RIO 2017

5 czerwca 2017 r. w Białymstoku odbył się Krajowy Finał Konkursu Wiedzy Olimpijskiej RIO 2016. Prawo udziału w nim mieli uczniowie wyłonieni z eliminacji wojewódzkich. Dwoje uczniów Powiatowego Gimnazjum w Żelechowie znalazło się w gronie 30 najlepszych w Polsce.

Dużą wiedzą wykazali się w tych eliminacjach uczniowie Powiatowego Gimnazjum w Żelechowie: Bartosz Paziewski i Izabela Piętka, których opiekunem jest Pani Joanna Włodarczyk. Spośród ponad 200 uczestników dostali się do grona krajowych finalistów.

Zmagania finałowe polegały na napisaniu testu pisemnego, który wyłaniał 6 finalistów. Tylko oni przystępowali do częsci ustnej konkursu. Uczniowie z Powiatowego Gimnazjum w Żelechowie zakończyli zmagania na teście pisemnym, ale sam występ na imprezie tej rangi jest już dużym sukcesem. Celem konkursu było promowanie edukacyjnych i wychowawczych wartości sportu i olimpizmu, upowszechnianie wiedzy historycznej o dokonaniach polskich sportowców - olimpijczyków oraz wskazywanie młodzieży autorytetów.

Gościem honorowym imprezy był Wojciech Fortuna - legenda polskich skoków narciarskich, mistrz olimpijski i mistrz świata z Sapporo z 1972 r. Krótka rozmowa i możliwość zrobienia pamiątkowego zdjęcia stanowiła dla uczniów z Żelechowa dodatkowe niezapomniane przeżycie.

Organizatorem przedsięwzięcia był Polski Komitet Olimpijski wraz z Podlaskim Kuratorem Oświaty. Patronat honorowy nad imprezą objął m.in. Minister Edukacji Narodowej i Minister Sportu i Turystyki.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Zmagania finałowe polegały na napisaniu testu pisemnego, który wyłaniał 6 finalistów i kolejno na odpowiedziach ustnych. Uczniowie z Powiatowego Gimnazjum w Żelechowie zakończyli zmagania na teście pisemnym, ale sam występ na imprezie  tej rangi jest już dużym sukcesem. Celem konkursu było promowanie edukacyjnych i wychowawczych wartości sportu i olimpizmu, upowszechnianie wiedzy historycznej o dokonaniach polskich sportowców - olimpijczyków oraz wskazywanie młodzieży autorytetów.

Gościem honorowym imprezy był Wojciech Fortuna - legenda polskich skoków narciarskich, mistrz olimpijski i mistrz świata z Sapporo z 1972 r. Krótka rozmowa i możliwość zrobienia pamiątkowego zdjęcia  stanowiła dla uczniów z Żelechowa dodatkowe niezapomniane przeżycie.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!