Laureaci konkursu wiedzy o UE w Brukseli

Konkurs UE 2017

Wspaniałą przygodę pod koniec maja przeżyli uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Sobolewie oraz z Liceum  Ogólnokształcącego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie. Dziesięcioro uczniów z Powiatu Garwolińskiego – laureaci  konkursu dot. Wiedzy o Unii Europejskiej i Parlamencie Europejskim wyjechało na czterodniowy studyjny wyjazd do Brukseli.

Konkurs został zorganizowany przez biuro poselskie Julii Pitery. Europosłanka poprzez konkurs skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu województwa mazowieckiego popularyzowała wiedzę o historii i bieżącej działalności Parlamentu Europejskiego oraz Unii Europejskiej. Najlepsi na zaproszenie Pani Europoseł wyjechali do miejsca, które na co dzień jest sercem Unii Europejskiej. Przez cztery dni uczniowie z Powiatu Garwolińskiego mieli możliwość sprawdzania swojej wiedzy w praktyce, mogli uchwycić i zrozumieć teorię w rzeczywistości. 20170531 131214

Serdeczne podziękowania kierujemy do Pani Julii Pitery - Posłanki do Parlamentu Europejskiego, której biuro poselskie zorganizowało wyjazd. Poprzez takie działania realizowana jest integracja europejska w dosłownym tego słowa znaczeniu. Młodzież, która zwyciężyła w konkursie zyskała niepowtarzalną okazję rozwoju poprzez obserwację pracy struktur Unii Europejskiej m. in. młodzież uczestniczyła w obradach małej sesji. Dodatkowymi atrakcjami, które zapewniło biuro poselskie było zwiedzanie z przewodnikiem belgijskich miast tj. Antwerpii i Brukseli.

Jednocześnie gratulujemy i dziękujemy Pani Małgorzata Pałysa - opiekunowi konkursu i wyjazdu, która zaszczepia w młodych ludziach chęć integracji europejskiej, pogłębiania wiedzy na temat funkcjonowania struktur wspólnoty.

Rozwijanie swoich zainteresowań, zdobywanie szerokiej wiedzy wykraczającej poza podstawowy program nauczania, chęć działania i sprawdzenia swoich umiejętności w konkursach – to wszystko umożliwiło młodym uczniom z Powiatu Garwolińskiego niezapomniany wyjazd za granicę. Gratulujemy!

Wspaniałą przygodę pod koniec maja przeżyli uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Sobolewie oraz  z Liceum  Ogólnokształcącego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie. Dziesięcioro uczniów z Powiatu Garwolińskiego – laureaci  konkursu dot. Wiedzy o Unii Europejskiej i Parlamencie Europejskim wyjechało na czterodniowy studyjny wyjazd do Brukseli.