Przejdź do treści

Młody wynalazca z Garwolina stworzył urządzenie wspomagające prace nauczycieli

Drukuj

Wskaznik Blysk

„Wskaźnik Błysk” – to urządzenie, które skonstruował uczeń I klasy technikum elektrycznego w ZSP nr 2 im. T. Kościuszki w Garwolinie – Kamil Skoczek. Praca młodego wynalazcy zdobyła I miejsce w okręgowym etapie Ogólnopolskiego Konkursu „Młody Innowator”.

Konkurs organizowany przez Komitet Naukowo-Techniczny FSNT-NOT Doskonalenia Kadr, wspólnie z Towarzystwem Kultury Technicznej i Stowarzyszeniem Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów wspiera innowacyjność uczniów, docenia kreatywność i twórczość młodzieży. Warto wspomnieć, że już po raz drugi na etapie okręgowym zwycięstwo odniósł uczeń ZSP nr 2 w Garwolinie. W ubiegłym roku zwyciężył bowiem Jarosław Głąbicki - praca „Kosiarka Zdalnie sterowana BIZON”. 20170308 104914

Praca Kamila dedykowana jest dla każdego nauczyciela, który podczas zajęć lekcyjnych często posługuje się np. wskaźnikiem drewnianym oraz laserowym. Uczeń połączył te dwa urządzenia w jedną całość i w ten sposób powstał „Wskaźnik Błysk”.

 

Aktywny nauczyciel to przede wszystkim taki, który na wybranej jednostce lekcyjnej prowadzi zajęcia nie tylko przy biurku obok tablicy, ale i dużo przemieszcza się po sali. Coraz częściej stosowane narzędzia multimedialne na zajęciach sprawiają, że uczniowie chętniej w nich uczestniczą. Prawie każda lekcja jest przeprowadzana przez nauczyciela przy użyciu rzutnika multimedialnego, tablicy interaktywnej bądź rzutnika pisma. Nauczyciel korzystając z wymienionych środków multimedialnych często wspomaga się wskaźnikiem laserowym lub zwyczajną drewnianą wskazówką. Widząc takie zapotrzebowanie, postanowiłem, że to tym razem uczeń przyjdzie z pomocą nauczycielowi – tak opisuje narodziny swojego pomysłu młody elektryk.

 

12 czerwca w Siedlcach uczeń otrzymał nagrodę, którą z powodzeniem wykorzysta podczas prac nad kolejnymi wynalazkami. Praca konkursowa Kamila Skoczka została wysłana dalej i bierze udział w eliminacjach ogólnopolskich.

Serdecznie gratulujemy młodemu wynalazcy. Życzymy powodzenia podczas kolejnego etapu konkursu oraz ciekawych pomysłów na kolejne innowacyjne projekty.

 

 

 

 

Joomla 1.6 Templates designed by Joomla Hosting Reviews