Dni Miasta Garwolina i Powiatu Garwolińskiego za nami

Utworzono: środa, 21, czerwiec 2017

Dni Powiatu2017

Przy słonecznej pogodzie, rodzinnie i radośnie – tak w tym roku świętowano Dni Miasta Garwolina i Powiatu Garwolińskiego. Tradycją stało się już, że w trzeci weekend czerwca mieszkańcy miasta i powiatu zapraszani są do wspólnej zabawy na garwolińskim Zarzeczu.

Niedzielne obchody rozpoczęła uroczysta Msza św. odprawiona w intencji miasta i powiatu w kolegiacie pw. Przemienienia Pańskiego w Garwolinie. Oprawę muzyczną zapewniła orkiestra dęta OSP Garwolin, a homilię do wiernych wygłosił ks. proboszcz Ryszard Andruszczak.

Chwilę po godz. 11 spod kościoła wyruszył barwny i głośny korowód na czele którego szli przedstawiciele władz miasta i powiatu, oczywiście w towarzystwie księcia Janusza. Skoczną muzykę zapewniała orkiestra dęta OSP Garwolin. Tupot koni, dźwięki harmonii, piosenki w wykonaniu najmłodszych i ryk silników - to wszystko towarzyszyło przejściu na Zarzecze, gdzie miała miejsce dalsza część obchodów.

Rozpoczęcie święta oznajmili wspólnie na scenie garwolińskiego amfiteatru Starosta Powiatu Garwolińskiego Marek Chciałowski, Burmistrz Garwolina Tadeusz Mikulski, Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego Marian Piłka oraz książę Janusz. Na scenie pojawili się także przedstawiciele firmy AVON, którzy z wielką radością opowiedzieli o VIII już edycji garwolińskiego biegu „Avon kontra przemoc – biegnij w Garwolinie”. Obecni byli ambasadorzy biegu – Patricia Kazadi i Przemysław Saleta. Podziękowali tym, którzy stają do biegu i tym samym mówią głośne NIE dla przemocy domowej. To trudny, ale ważny problem, który nie może być przemilczany.

O godz. 12.00 wystartowało prawie 800 osób w biegu na 10 i 2 km. Najlepszy okazał się Abel Kibet Rop (30:55) z Kenii, na drugim miejscu uplasował się jego rodak Silas Kiprono Too (31:15), a na trzecim Robert Głowala z Klubu Wilga Garwolin (32:02). Wśród kobiet zwyciężyła Ukrainka Wira Ocharuk (35:16), drugie miejsce zajęła Zita Kacser z Węgier(35:48), a na trzecim miejscu bieg zakończyła Ukrainka Olesia Didovodiuk (36:35). Bieg rodzinny wśród mężczyzn zwyciężył Mateusz Kondej (04:57), a wśród kobiet Natalia Przybysz (06:08).

Na najmłodszych mieszkańców Powiatu Garwolińskiego czekało mnóstwo atrakcji. Wesołe miasteczko, a tam dmuchane zjeżdżalnie, basen z kuleczkami, czy byk rodeo – to tylko niektóre z nich. Swoje stoiska przygotowały także szkoły z powiatu garwolińskiego, gdzie promowały zdrową żywność, malowały twarze najmłodszym, pokazywały na czym polega praca geodety, fryzjerki i wiele innych.

Tanecznie Dni Miasta i Powiatu ubogaciły pokazy takich grup jak: Dance Now, Studio Ruchu Kordaszewscy i Street Dance Studio.

Mamma Mia – to koncert, który przygotowało Best Vocal Studio.

Garwoliński Amfiteatr rozbrzmiewał także muzyką w wykonaniu orkiestry dętej OSP Garwolin, która w tym roku obchodziła jubileusz 100-lecia istnienia.

Koncert Zespołu Discountry i Eweliny Lisowskiej to atrakcje, które czekały na mieszkańców wieczorem.

Pokaz sztucznych ogni tradycyjnie już stanowił huczne zakończenie obchodów.