Sukces uczennic Powiatowego Gimnazjum w Żelechowie – Trzymaj Formę!

1

Julia Rodak i Weronika Tratkiewicz zostały finalistkami ogólnopolskiego ”Konkursu wiedzy o zdrowym stylu życia” organizowanego w ramach programu „Trzymaj Formę”. Finał odbył się w dniach 7-9. 06.2017r. w Warszawie. Organizatorami przedsięwzięcia była Państwowa Inspekcja Sanitarna i Polska Federacja Producentów Żywności.

Konkurs skierowany do młodzieży szkół gimnazjalnych miał na celu zwiększenie świadomości dotyczącej wpływu żywienia i aktywności fizycznej na zdrowie.

Konkurs odbywał się w trzech etapach. W I etapie na poziomie szkolnym wzięło udział prawie 6,5 tys. uczniów z całej Polski. Do II etapu – powiatowego – zakwalifikowało się 165 uczniów, w tym uczennice z Powiatowego Gimnazjum w Żelechowie. Etap ten organizowała Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Garwolinie. Również z tym testem uczennice poradziły sobie bardzo dobrze i obie znalazły się w gronie 21 finalistów ogólnopolskiego etapu.

Organizatorzy postarali się o uatrakcyjnienie pobytu młodzieży w Warszawie. Kiedy Komisja Konkursowa sprawdzała prace, wszyscy uczestnicy wraz z opiekunami zostali przewiezieni na Stadion Narodowy. Tam mieli okazję zwiedzić obiekt, szatnie i trybuny. Wszędzie dało odczuć się napięcie związane z przygotowaniami do mającego odbyć się następnego dnia meczu Polska – Rumunia. Po południu młodzież bawiła się na kręgielni.

Jestem bardzo zadowolona z wyniku osiągniętego przez moje uczennice – mówi opiekunka młodzieży z Żelechowa Joanna Włodarczyk. Ten sukces to zwieńczenie wysiłku, jaki dziewczęta wkładały w przygotowania do kolejnych etapów przez kilka miesięcy. Ale opłacało się. Oprócz tytułu finalisty ogólnopolskiego konkursu każda dostała bon na 200 zł do realizacji w sklepie sportowym Decathlon.

Serdecznie gratulujemy!