Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

Zakończenie 2017

Prawie 3,6 tys. uczniów z Powiatu Garwolińskiego odebrało świadectwa i oficjalnie zakończyło rok szkolny 2016/2017. Było wiele radości, uśmiechów i zadowolenia z osiągniętych wyników, ale także łzy wzruszenia, które pojawiły się u tych, którzy kończą pewien etap edukacji.

Tradycją stało się, że najlepsi uczniowie ze szkół, których organem prowadzącym jest Powiat Garwoliński otrzymują specjalne wyróżnienia - gratulacje i nagrody książkowe od Starosty Powiatu Garwolińskiego oraz Przewodniczącego Rady Powiatu Garwolińskiego.

W tym roku wyróżnienia i gratulacje za wzorową postawę oraz uzyskane celujące wyniki w nauce otrzymali:

ZSP nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie

1. Monika Bożek – średnia 5,27
  2. Magdalena Łuszczewska – średnia 5,27
  3. Sandra Salwa – średnia 5,27

ZSP nr 2 im. T. Kościuszki w Garwolinie

1. Piotr Rodak – średnia 5,8
  2. Paulina Łysiak – średnia 5,27

ZS im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie

1. Apolonia Benicka – średnia 5,56
  2. Dawid Dzadz – średnia 5,56
  3. Michał Głaszczka – średnia 5,61 (gimnazjum)

ZS im. Stanisława Staszica w Miętnem

1. Angelika Kutwińska – średnia 4,82
  2. Magdalena Kondej – średnia 4,57

ZSP im. T. Kościuszki w Sobolewie

1. Kamila Ptasińska – średnia 5,18
  2. Weronika Wasilewska – średnia 4,77

ZS nr 1 w Żelechowie

1. Paulina Filiks – średnia 5,44
  2. Gabriela Kaszuba – średnia 5,77 (gimnazjum)

ZSP im. Ignacego Wyssogoty Zakrzewskiego w Żelechowie

1. Damian Krawczyk – średnia 5,36
  2. Paulina Baranowska – średnia 4,60

W trakcie uroczystego zakończenia roku w Zespole Szkół im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie, Starosta Garwoliński Marek Chciałowski podziękował uczniom, nauczycielom i rodzicom:

- Dziękuję Wam drodzy uczniowie za ten rok szkolny i za sukcesy jakie odnosiliście. Jesteście tymi, którzy będą budować Powiat Garwoliński, którzy już dzisiaj go tworzycie, tu w szkole. Bo w tym miejscu zdobywacie wiedzę i umiejętności, to coś co jest na całe życie – mądrość i dobre wychowanie.

- Dziękuję Wam drodzy nauczyciele, bo nauczyciel to człowiek, który ma pasję bycia przewodnikiem. Jak podkreślał Starosta, nauczyciel to osoba, która każdego dnia daje z siebie wszystko i poświęca się dla swych podopiecznych.

Słowa podziękowań popłynęły także do rodziców uczniów, bowiem to właśnie ich trud, poświęcenie i codzienne zaangażowanie to największe wsparcie dla dziecka.

- Życzę udanych wakacji, wspaniałych chwil spędzonych na łonie natury, w gronie rodzinnym. Życzę, żebyście pod koniec sierpnia wracali do szkoły z utęsknieniem. Dzisiaj niebo płacze, bo opuszczacie mury szkoły, chciałoby Was jeszcze pewnie zatrzymać. Czas wakacji, to czas wypoczynku, bo dziesięciu miesiącach wytężonej pracy. Wszystkiego dobrego na ten czas! - mówił na zakończenie Starosta.