Przejdź do treści
image3017.jpg

W Miętnem erotyki i nie tylko

Utworzono: wtorek, 27, czerwiec 2017

Plakat Ogrod zmyslow

Powiatowe Centrum Kultury i Promocji zaprasza w piątek 30 czerwca na godz. 19.00 do dworku w Miętnem na odważne, ale subtelne i zmysłowe oblicze poezji dozwolonej od lat osiemnastu. Okazją do wysłuchania miłosnych wierszy i erotyków przeznaczonych dla słuchaczy, którzy osiągnęli już pełnoletniość, będzie spotkanie z poetą i dziennikarzem z powiatu otwockiego Andrzejem Krzysztofem Malesą, który właśnie wydał swój nowy tomik poezji pt. „Ogród zmysłów”.

Nie zabraknie wierszy o miłości, zarówno o jej stronie cielesnej jak i duchowej. Zabrzmią one nastrojowo i zmysłowo, nie tylko w interpretacji samego autora. Do recytacji poezji podczas spotkania Malesa zaprosił m.in. Monikę Gawrylak i Krzysztofa Krusiewicza. Oprawę muzyczną do wybranych wierszy przygotowała Magdalena Przybysz.

Poeta w swojej twórczości wychodzi również poza tematykę poezji miłosnej i erotycznej. Podczas spotkania realizowanego w ramach projektu „Dworek Poezji” usłyszymy także poetyckie opisy pięknej polskiej przyrody, która nie pozostawia odbiorcę obojętnego na swe rozliczne walory.

Andrzej Krzysztof Malesa jest mieszkańcem powiatu otwockiego, absolwentem Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Poeta, prozaik, aktor, dziennikarz, krytyk literacki. Ale także jak o sobie pisze - romantyk, piewca zmysłowej miłości i miłośnik kobiecego piękna. Autor tomików: „Smak miłości” (2008) i „W dolinie Świdra” (2009) oraz zbioru opowiadań pt.”Tęcza w ciemności”. Andrzej jest członkiem Klubu Miłośników Poezji działającego przy Bibliotece Miejsko-Powiatowej w Garwolinie.

- Mam nadzieję, ze odbiorcy powiatu garwolińskiego przyjmą naszą odważną propozycję kulturalną. Wieczory poezji miłosnej odbywają się w Polsce oraz na świecie i cieszą się dużym zainteresowaniem. Przecież erotyki nie kształtują uczuciowości człowieka jedynie współczesnego. Wielka poezja miłosna w Polsce zaczęła się już od Jana Kochanowskiego. W kolejnych latach i epokach autorami erotyków byli znani nam wszystkim pisarze tacy jak np. Morsztyn, Przerwa-Tetmajer, Pawlikowska-Jasnorzewska, Staff, Broniewski, Leśmian, Brzechwa, Tuwim, Lechoń, Gałczyński czy Poświatowska, Miłosz czy Stachura. Ten wieczór to po prostu kolejny z możliwych środków wyrazu emocji, potrzeb, pragnień i wzruszeń poprzez słowo. Dlatego serdecznie zapraszam w piątkowy wieczór do Miętnego na spotkanie autorskie z Andrzejem Krzysztofem Malesą promujące jego nowy tomik poezji „Ogród zmysłów” – informuje dyrektor PCKIP Beata Pasternak.

Patronat nad wydarzeniem objął Starosta Powiatu Garwolińskiego Marek Chciałowski.

Podczas spotkania będzie można nabyć tomik poezji „Ogród Zmysłów” z autografem autora.

WSTĘP WOLNY

 

Joomla 1.6 Templates designed by Joomla Hosting Reviews