Przejdź do treści
image3017.jpg

Teatr dla dzieci na wakacje

Utworzono: środa, 28, czerwiec 2017

WAKACJE Z TEATREM DLA NAJMLODSZYCH

„Dworska Scena Teatralna” w Powiatowym Centrum Kultury i Promocji zaprasza w okresie wakacyjnym najmłodszych – przedszkolaków i dzieci - na przedstawienia teatralne do dworku w Miętnem. Wstęp bezpłatny.

Wilki i Zaj  c na wakacjach II3 lipca 2017 ( poniedziałek ) - godz. 13.00 – WILK I ZAJĄC NA WAKACJACH - w spektaklu wykorzystano postaci Wilka i Zająca ze znanego i popularnego rosyjskiego filmu animowanego „Nu, pagadi” („Ja ci pokażę”) Wiaczesława Kotionoczkina. W trzech zabawnych epizodach Zając, w roli właściciela pensjonatu, ratownika i właściciela nadmorskiej smażalni, spotyka się z Wilkiem, który właśnie przybył nad Bałtyk na upragniony urlop. Wilk jest pewien, że będą to jego najwspanialsze wakacje w życiu, bo przecież nie na darmo wziął kredyt na ten cel! Marzenia Wilka są piękne… A jaka okaże się rzeczywistość? Spektakl pełen komicznych sytuacji, humoru słownego, uczy dzieci odpowiednich zachowań w konkretnych sytuacjach życiowych. Świetna gra aktorów, kolorowa scenografia, muzyka i stroje pozostawią u widzów niezapomniane wspomnienia.

Z  ota rybka III17 lipca 2017 ( poniedziałek ) - godz. 17.00 - ZŁOTA RYBKA - teatralna adaptacja bajki Aleksandra Puszkina z oryginalną scenografią oraz przepięknymi strojami ( Rybaczka, Rybak, Włościanka, Szlachcianka, Królowa ). Lekka forma wspólnej zabawy i współtworzenia spektaklu, uświadamia widzom morał o znaczeniu uczciwości i szacunku, przestrzega przed zachłannością. Doskonała zabawa z dużą dozą humoru i jednocześnie istotną treścią.

Kozio  ek Niemato  ek IV7 sierpnia 2017 ( poniedziałek ) - godz. 13.00 - KOZIOŁEK NIEMATOŁEK - Spektakl oparty na motywach książki Kornela Makuszyńskiego „Koziołek Matołek”. Tym razem bardzo mądry Koziołek Niematołek wyrusza w świat, zabierając ze sobą dzieci. Odwiedzają Afrykę, Azję, Amerykę Północną i Grenlandię. Poznają nowe kultury, obyczaje i języki. Celem spektaklu jest pokazanie różnorodności w kulturach świata.

Pch  a Kr  taczka II21 sierpnia 2017 ( poniedziałek ) - godz. 17.00 - PCHŁA KRĘTACZKA - adaptacja sceniczna wiersza Jana Brzechwy „Pchła Szachrajka”. Opowieść o bardzo eleganckiej małej Pchełce, która potrafi robić różne psoty i głupstwa. Próbuje przekonać Kotka, że jest bardzo groźna i boją się jej wszystkie zwierzątka. Słoniowi obiecuje, że zostanie jego żoną, jeśli ten spełni jej życzenie. Śwince – kelnerowi w cukierni, też robi psikusa. Wreszcie sędzia – Piesek, stara się poskromić małą Pchełkę – Oszustkę. Czy Pieskowi uda się przekonać Pchełkę do zmiany postępowania? Czy Pchełka weźmie sobie do serca polecenia sędziego? Opowieść o tym, że warto pomagać i nie warto oszukiwać.

Zapraszamy dzieci i przedszkolaków !

NA WSZYSTKIE SPEKTAKLE WSTĘP BEZPŁATNY

Więcej informacji na www.dworekmietne.pl

 

 

 

 

Joomla 1.6 Templates designed by Joomla Hosting Reviews