Przejdź do treści
image3017.jpg

Zapraszają na nadwiślański rajd rowerowy

Utworzono: wtorek, 11, lipiec 2017

Rajd 2017

Powiatowe Centrum Kultury i Promocji w Miętnem wraz ze Stowarzyszeniem Rozwoju Powiśla z Podłęża zapraszają na Rajd Rowerowy na Powiślu Maciejowickim z okazji ogólnopolskich obchodów Roku Rzeki Wisły.

Jak mówią słowa znanej polskiej pieśni ludowej „Płynie Wisła płynie po polskiej krainie…”, płynie przez wszystkie polskie serca, jest symbolem naszej polskości i tożsamości. Rok 2017 został ustanowiony Rokiem Rzeki Wisły z okazji 550 rocznicy pierwszego wolnego flisu po Wiśle.

Na ogólnopolskie obchody składają się liczne wydarzenia organizowane we wszystkich województwach położonych nad Wisłą, do których dołącza się także powiat garwoliński.

- Włączamy się w tę ogólnopolską inicjatywę bowiem, Wisła wyznacza zachodnią granicę naszego powiatu. Nadwiślańskie miejscowości w gminach Maciejowice oraz Wilga należące dziś do powiatu garwolińskiego leżały na szlaku żeglugi wiślanej. Do współpracy w organizacji rajdu rowerowego zaprosiliśmy Stowarzyszenie Rozwoju Powiśla, które już od kilku lat organizuje tego typu inicjatywy na Powiślu Maciejowickim. Taka forma integracji nie tylko przyczynia się do aktywnego rodzinnego wypoczynku, ale pełni również funkcję edukacyjną, historyczną. Podczas rajdu będą obecni pasjonaci, którzy opowiedzą nie tylko o Wiśle, jej znaczeniu dla powiatu, historii i walorach przyrodniczych. – informuje dyrektor PCKiP w Miętnem Beata Pasternak. Będą to m.in. dr Leszek Marek Krześniak - Prezes Polskiej Fundacji Kościuszkowskiej, Zbigniew Węgrzynek - Prezes Ludowego Towarzystwa Naukowo – Kulturalnego, Stanisław Oszkiel ze Stowarzyszenia Rozwoju Powiśla.

 

Rajd odbędzie się w niedzielę 30 lipca 2017 r. Chętni mogą się zgłaszać telefonicznie pod nr tel.: 503 695 124 / 515 174 141 lub mailowo na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., przy zgłoszeniu konieczne jest podanie nr PESEL i adresu zamieszkania (do ubezpieczenia). Prosimy również o zapoznania się z regulaminem rajdu, który można pobrać (oraz kartę zgłoszeniową i zgodę rodziców) ze strony: dworekmietne.pl, facebook.pl/s.r.powisla, garwolin-starostwo.pl, maciejowice.pl.Na start w dniu rajdu prosimy o wzięcie ze sobą karty zgłoszeniowej oraz zgody rodziców lub opiekunów prawnych (dotyczy dzieci/młodzieży powyżej 14 roku życia).

Plakat Rajd Rowerowy

Wydarzenie rozpocznie się mszą św. o godz. 9.00 w maciejowickim kościele, po czym od godz. 10.00 na rynku koło ratusza będzie można dokonać rejestracji. Koszt udziału w rajdzie to 2 zł – ubezpieczenie oraz 4 zł – bilet na przeprawę promem przez Wisłę (dla chętnych).

Rajd nie jest wyścigiem. 26-kilometrowa trasa rajdu będzie prowadziła przez nadwiślańskie miejscowości m.in: Kochów, Przewóz, Antoniówkę – gdzie zwiedzimy Muzeum Ziemi Nadwiślańskiej oraz przeprawimy się promem na druga stronę Wisły (dla chętnych), Kraski, Kępę Podwierzbiańską, Ostrów, Bączki, Samogoszcz, Podłęż. Podczas przejażdżki rowerowej przewidziane są przystanki na których lokalni pasjonaci opowiedzą o historii tej części powiatu. Na zakończenie imprezy przewidziane jest ognisko, wspólne śpiewanie z gitarą oraz konkurs wiedzy o Wiśle z nagrodami.

Partnerami w organizacji wydarzenia są: Garwolińskie Stowarzyszenie Kolarskie „Horyzont”, Polskie Towarzystwo Turystyczno Krajoznawcze - Oddział w Łaskarzewie, Ludowe Towarzystwo Naukowo-Kulturalne Odział Garwolin, Polska Fundacja Kościuszkowska, Towarzystwo Miłośników Maciejowic, Komenda Powiatowa Policji w Garwolinie, Fundacja Tętniące Życiem, lokalne firmy: Brüggen, Super Rowery - Garwolin, Vita Apple - Wilga, BTK Krajobrazy, a także Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Maciejowicach.

Nadwiślański Rajd Rowerowy jest jednym z kilku wydarzeń, które będą w tym roku organizowane przez PCKiP w Miętnem z okazji Roku Rzeki Wisły. - Już dziś zapraszamy do udziału w kolejnych wydarzeniach m.in. spotkaniach historyczno-podróżniczych, konkursach fotograficznym i malarskim itd., o których powiemy Państwu w najbliższym czasie – informuje PCKiP.

Patronat honorowy nad rajdem rowerowym objęli Starosta Powiatu Garwolińskiego i Wójt Gminy Maciejowice.

Regulamin:     regulamin rajd rowerowy 2017.pdf

 

Joomla 1.6 Templates designed by Joomla Hosting Reviews