Miętne zaprasza pasjonatów turystyki i podróżników

Zapowiedz podroze Mietne

Powiatowe Centrum Kultury i Promocji zaprasza w gościnne mury dworku w Miętnem na cykl Garwolińskich Spotkań Podróżniczych. Podczas pierwszego o swoich doświadczeniach i pomysłach na ekscytujące podróże opowie globtroter z małopolski Bartek Zobek. 20 lipca (czwartek) godz. 18.00 – wstęp wolny.

GARWOLIŃSKIE SPOTKANIA POZDRÓŻNICZE

- Turystyka jest teraz na czasie. Ludzie lubią wyjeżdżać, zwiedzać, doświadczać różnych kultur, zachwycać się krajobrazami, architekturą, nawiązywać nowe przyjaźnie. Kluby podróżników w Polsce funkcjonują w większości w dużych miastach m.in. Warszawa, Kraków, Katowice, Gdańsk itd. Odpowiadając na potrzeby mieszkańców powiatu garwolińskiego, tworzymy inicjatywę z myślą o tych, którzy mają pod skórą tęsknotę za byciem w drodze, dużymi i małymi podróżami i dalekimi wyprawami. Garwolińskie Spotkania Podróżnicze – tak nazywa się projekt, który mam nadzieję, nie będzie miał końca. Ideą tych spotkań będzie nie tylko przekazywanie ciekawych informacji i relacji z podróży, dyskusje, slajdowiska, ale także możliwość zintegrowania naszych lokalnych pasjonatów turystyki. Poznanie się bliżej, ale także dodanie odwagi tym, których interesują podróże, ale nie mają tej odwagi, by ruszyc z miejsca. Mam nadzieję, że ze spotkań zrodzą się kolejne inicjatywy np. wystawy zdjęć, spotkania z filmem, wspólne wyjazdy – informuje Beata Pasternak – dyrektor PCKiP w Miętnem.

Powiatowe Centrum Kultury i Promocji zachęca do uczestnictwa w Garwolińskich Spotkaniach Podróżniczych. Zaprasza zarówno jako słuchacz, ale także daje możliwość zaprezentowania siebie. - Nie stawiamy granic. Mogą to być osoby które zachwyciły się Polską, innymi krajami, a w tym także naszym pięknym i bogatym Mazowszem oraz Powiatem Garwolińskim. Zapraszamy podróżników z całego śBartek Zobek 1wiata - obieżyświatów, włóczykijów, trampów i całkiem zwyczajnych turystów oraz pasjonatów podróży do kontaktu z Powiatowym Centrum Kultury i Promocji w Miętnem – dodaje Beata Pasternak.

POMYSŁY NA EKSCYTUJĄCE PODRÓŻE

Podczas pierwszego wystąpienia podróżniczego połączonego ze slajdowiskiem zaprezentuje się podróżnik z małopolski Bartek Zobek - autor bloga www.kalendarzprzygod.pl, globtroter i muzyk, miłośnik nurkowania i fotografowania, który zwiedził już niejeden kontynent i państwo. Jest pomysłodawcą i dyrektorem festiwalu muzyczno-podróżniczego Jam w lesie. Podróże stanowią dla niego natchnienie łączące fascynację otaczającym światem z dawką adrenaliny. Jak mówią o nim znajomi – Bartek to przyjaciel świata.

NAGRODY DLA UCZESTNIKÓW

Dodatkową niespodzianką zachęcającą do uczestnictwa w Garwolińskich Spotkaniach Podróżniczych będą nagrody ufundowane przez partnerów inicjatywy, które wylosujemy na koniec roku spośród wszystkich uczestników tegorocznych spotkań.

A będą to m.in. lot widokowy „Paralotnia Puznówka” nad powiatem garwolińskim www.facebook.com/lotywidokowepuznowka/,vouchery na Day Spa w Talarii Resort & SPA w Trojanowie: www.talaria.pl akcesoria rowerowe ze sklepu SuperRowery w Garwolinie www.superrowery.pl,vouchery do Long Street Burger & Bar w Garwolinie www.longstreet.pl, gadżety Fundacji “Tętniące Życiem” www.tetniacezyciem.pl i inne.

A więc… rzuć wszystko i chodź z nami podróżować!

POMYSLY NA EKSCYTUJACE PODROZE ZOBEK PLAKAT

Więcej informacji na www.dworekmietne.pl