Budowa Starostwa Powiatowego

Utworzono: środa, 19, lipiec 2017

page

Budowa budynku administracyjnego Starostwa Powiatowego w Garwolinie jest jedną z największych inwestycji ostatnich lat. Początek prac to rok 2005, kiedy to zakupiono działkę pod budowę. W 2008 roku został przeprowadzony konkurs przy współudziale Architektów Polskich na opracowanie koncepcji. Oprócz nagród pieniężnych nagrodą główną było wykonanie projektu budowlanego budynku administracyjnego Starostwa Powiatowego w Garwolinie. Decyzje o budowie zapadły w 2014 roku, a pierwsze środki finansowe były zaplanowane na 2015 rok.

Prace budowalne na terenie rozpoczęły się we wrześniu 2015 roku. Dziś stan zaawansowania rzeczowy robót to około 75%. Trwają prace wykończeniowe polegające na malowaniu ścian, montażu urządzeń instalacyjnych. W łazienkach układana jest glazura, terakota, montowane są sufity podwieszane. Lada moment firma przystąpi do układania wykładzin i montowania płyt posadzkowych w holach głównych. Na budynku wykonana została elewacja, położony został kolor. Trwają prace związane z zagospodarowaniem terenu – drogi dojazdowe, parkingi, układana jest kostka.

„Kilkuletnia nasza praca wolno dobiega końca. Gdy podpisywaliśmy umowy, byliśmy pełni obaw – jak firma będzie realizować zadanie, czy prace będą starannie i terminowo wykonane. Dziś widać efekty pracy firmy oraz naszego zespołu inspektorów nadzoru. To był krok w dobrym kierunku, ostatni moment na wykonanie inwestycji przy stosunkowo niskich kosztach. Liczę, że będzie on dobrze służył mieszkańcom naszego powiatu.” Starosta Powiatu Garwolińskiego – Marek Chciałowski