Ekscytujące podróże palcem po mapie

Spotkanie podroze

Pierwsze spotkania z podróżnikami z cyklu Garwolińskich spotkań podróżniczych już za nami. Wakacyjna podróż po amazońskiej i indyjskiej dżungli dedykowana najmłodszym i spotkanie z pomysłami na ekscytujące podróże dla dorosłych odbyło się 20 lipca 2017 r. w Powiatowym Centrum Kultury i Promocji w Miętnem.

Wyprawa do dżungli rozpoczęła się od Ameryki Południowej. Uczestnicy spotkania poznali jedną z najdłuższych rzek świata Amazonkę wraz z jej dorzeczami. Rzeka, przepływająca przez Brazylię, Peru, Kolumbię, obfituje w zapierające dech w piersiach krajobrazy a ludzie tam mieszkający od wieków żyją w zgodzie z naturą, która ich otacza. W indyjskiej dżungli pod ścisłą ochroną żyją natomiast orangutany tak przyzwyczajone do ludzi, że odwiedzający rezerwat turyści, terroryzowani przez zwierzęta muszą oddawać im swoje jedzenie, najczęściej owoce, aby mogli pójść dalej. Świat jest pełen niezwykłych miejsc, ludzi, zwierząt i przyrody. Wystarczy jedynie odrobina chęci i odwagi aby wyruszyć w nieznane.

Bartek Zobek opowiadał o podróżniczych przygodach, ludziach których poznał, florze, faunie i wszystkich ciekawych miejscach które można zobaczyć odwiedzając dalekie kraje.

Popołudnie upłynęło pod znakiem dyskusji na temat pomysłów na ekscytujące podróże. Bartek, podzielił się swoim podróżniczym doświadczeniem w organizacji wypraw z mieszkańcami powiatu garwolińskiego. Odpowiadał na pytania dotyczące przygotowania podróży, aklimatyzacji, szczepień ochronnych czy chorób, które występują w innym klimacie niż nasz. Inspiracji i praktycznych wskazówek można szukać na stronie, którą prowadzi kalendarzprzygod.pl.

Na terenie powiatu garwolińskiego nie ma jeszcze żadnego klubu podróżniczego, mało jest wydarzeń na których można posłuchać, porozmawiać z globtroterami. Temat jest teraz bardzo na czasie i dodatkowo rozwija oraz edukuje – bo przecież podróże kształcą. Powiatowe Centrum Kultury i Promocji w Miętnem chce zintegrować podróżników i pasjonatów a także tych którzy mają chęci, ale nie mają odwagi opowiedzieć o swojej podróżniczej pasji. Wierzę, że wiele osób z naszego powiatu ma wiele ciekawych historii i przygód do opowiedzenia.

Zachęcamy do udziału w następnych spotkaniach jak również do podzielenia się swoją pasją podróżowania. Pod koniec tegorocznego cyklu spotkań spośród uczestników rozlosujemy nagrody. A będą to m.in. lot widokowy „Paralotnia Puznówka” nad powiatem garwolińskim, vouchery na Day Spa w Talarii Resort & SPA w Trojanowie, akcesoria rowerowe ze sklepu SuperRowery w Garwolinie, vouchery do Long Street Burger & Bar w Garwolinie, gadżety Fundacji “Tętniące Życiem” i wiele innych – informuje dyrektor PCKiP w Miętnem Beata Pasternak.

Patronat honorowy nad Garwolińskimi spotkaniami podróżniczymi sprawuje Starosta Powiatu Garwolińskiego.