Przejdź do treści

Wspólne śpiewanie po raz drugi

Drukuj

Zapowiedz

Powiatowe Centrum Kultury i Promocji w Miętnem oraz Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie zapraszają wszystkich do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych i żołnierskich z Garwolińskim Sekstetem Kameralnym. Muzyczne spotkanie odbędzie się w niedzielę 13 sierpnia na Skwerze Solidarności w centrum Garwolina. Szczegóły na plakacie. 

Wspolne Spiewanie piesni patriotycznych plakat sierpien 2017

Pieśni są dowodem polskiego trwania, budzą wspomnienia rodzinnego domu i echa dawnych lat. Są dowodem historii naszego narodu. Były zawsze i niech będą nadal manifestacją naszej wspólnoty i tożsamości narodowej a dla naszych dzieci – współczesnych Polaków, niech będą szansą na zakorzenienie we własnej kulturze i historii.

- Ku miłemu zaskoczeniu, w ubiegłym roku na skwerek przy fontannie przyszło sporo osób, by razem z kapelą Bocianisko przez niemal dwie godziny śpiewać znane i lubiane piosenki żołnierskie i patriotyczne z różnych czasów. Dlatego postanowiliśmy kontynuować inicjatywę. W tym roku razem z Garwolińskim Sekstetem Kameralnym zapraszamy do wspólnego śpiewania w niedzielę 13 sierpnia o godz. 19.00 – informuje dyrektor PCKiP w Miętnem Beata Pasternak.

- Niech połączy nas wszystkich ta piękna, patriotyczna nuta. Niech popłynie z naszych serc pieśń prosta, szczera i żarliwa – godnie, ale z radością uczcijmy Święto Wojska Polskiego i Czynu Chłopskiego – dodaje.

Organizatorem patriotycznej inicjatywy jest Powiatowe Centrum Kultury i Promocji w Miętnem oraz Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął starosta garwoliński oraz burmistrz miasta Garwolina. Wydarzeniu patronuje również portal Garwolin z Przeszłości. Dawny Powiat Garwolin i okolice.

Joomla 1.6 Templates designed by Joomla Hosting Reviews