Otrzymaliśmy promesę na most

Utworzono: piątek, 04, sierpień 2017

Promesa 2017

4 sierpnia w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie miało miejsce uroczyste przekazanie promes samorządowcom z naszego województwa. Z rąk Wojewody Mazowieckiego Zdzisława Sipiery odebrał ją Starosta Garwoliński Marek Chciałowski. Powiat Garwoliński znalazł się wśród trzech samorządów, które otrzymały dofinansowanie w ramach podziału środków na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Most w ciągu drogi Antoniówka Świerżowska - Podstolice wreszcie zostanie wyremontowany.

DSC 0633Otrzymana oficjalnie dzisiaj promesa umożliwi dalszy ciąg realizacji zadania remontu drogi nr 1351 Antoniówka Świerżowska - Podstolice, na które nasz samorząd otrzymał dofinansowanie na jesieni 2016 r.

– Wniosek na remont mostu w Podstolicach złożony był już w ubiegłym roku. Był ciągle przekładany, a dzisiejszy termin jest jednym z ostatnich, który daje możliwość wykonania robót ze względów technologicznych. O remont drogi i mostu zabiegało bardzo wiele osób - radni poprzedniej i obecnej kadencji Bogusław Godula, Janusz Zaczek oraz Tomasz Kwiatkowski. W związku ze stałym przekładaniem terminu promesy, swego wsparcia udzielał poseł z ziemi garwolińskiej Grzegorz Woźniak oraz poseł Henryk Kowalczyk, z którym także toczyłem rozmowy – mówi Starosta Garwoliński Marek Chciałowski.

– Dzisiaj byliśmy jednym z trzech szczęśliwych samorządów, które otrzymały promesę. Bardzo często jest tak, że sukces ma wielu ojców. Myślę, że każda z zaangażowanych osób dołożyła swą wartość dodaną na ściągnięcie środków na most w Podstolicach. Wszystkim należą się słowa podziękowania – dodał starosta.

Zarząd Powiatu Garwolińskiego wprowadzi przyznane środki pieniężne – 1 mln 240 tys. zł oraz uzupełnienie brakującej kwoty (20%) po to, by jak najszybciej przystąpić do czynności przetargowych i prac przy remoncie i odbudowie mostu. DSC 0643

W trakcie piątkowego spotkania Starosta Marek Chciałowski w imieniu samorządowców podziękował wojewodzie za otrzymane środki. Zaznaczał, że województwo mazowieckie jest dużym regionem, a przez to bardzo wymagającym i trudnym.

– Serdecznie dziękuję Panu Wojewodzie za otrzymane wsparcie i pomoc przy realizacji zadań, bo dzięki tej pomocy jesteśmy w stanie lepiej się rozwijać. Doceniamy wysiłki Pana Wojewody i liczymy na dalsze wsparcie.

W ubiegłym roku do Urzędu Wojewódzkiego z tych samych środków samorząd powiatu garwolińskiego złożył wniosek na dalszy remont drogi powiatowej na trasie Samorządki-Żelechów. – Podczas rozmów z wojewodami powielałem prośby, by te środki były nam przyznane. Po wykonaniu remontu drogi w Samorządkach, widać ogromną dysproporcję między stanem nawierzchni w Samorządkach i w Piastowie, a tak być nie powinno – zaznacza starosta. Kolejne kilometry dróg bowiem już czekają na remont.

Promesa most 2017