Najpiękniejsza zagroda wiejska w naszym powiecie wybrana

Zagroda 2017

Powiat Garwoliński wraz z Wojewódzkim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego – Terenowym Zespołem Doradczym w Garwolinie po raz kolejny przeprowadził konkurs powiatowy pod nazwą „Piękna zagroda wiejska – 2017”.

Każdego roku o tytuł najpiękniejszej zagrody rywalizują mieszkańcy powiatu garwolińskiego. Ciekawe aranżacje roślinne, kompleksowe i estetyczne zagospodarowanie terenów zielonych wokół zagród wiejskich - to wszytko charakteryzuje zgłoszone do tegorocznego konkursu gospodarstwa.

Komisja konkursowa w składzie: Kierownik Terenowego Zespołu Doradczego w Garwolinie – Maria Stefanowska; z ramienia Rady Powiatu, Przewodniczący Komisji Rolnictwa i Ochrony Środowiska – Tomasz Połoczański; Dyrektor Wydziału Rolnictwa i Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Garwolinie - Anna Żurawek oraz przedstawiciel Terenowego Zespołu Doradczego w Garwolinie – Hanna Gaładyk jeszcze w lipcu zilustrowała 14 zgłoszonych gospodarstw.

Rolnicy z naszych terenów, obok inwestycji w gospodarstwa rolne, dużą wagę przywiązują także do wizerunku swojej posesji. Gospodarstwa wokół nas stają się coraz piękniejsze, a wyniki konkursu tylko to potwierdzają.

Laureatami konkursu „Piękna Zagroda Wiejska – 2017” zostali:

I miejsce – Dorota i Zbigniew Baran, zam. Laliny, gm. Borowie

Dorota Baran Laliny I miejsce 4

II miejsce – Justyna i Mirosław Rękawek, zam. Stary Puznów, gm. Garwolin

Mirosław Rękawek Stary Puznów - II miejsce 1

III miejsce – Marianna i Andrzej Kocielnik, zam. Huta Żelechowska, gm. Żelechów

Marzanna i Andrzej Kocielnik  Huta Żelechowska 3 - III miejsce

Podczas Dożynek Powiatu Garwolińskiego, Starosta Powiatu Garwolińskiego Marek Chciałowski, Przewodniczący Rady Powiatu Garwolińskiego Piotr Osmólski oraz Kierownik Terenowego Zespołu Doradczego w Garwolinie – Maria Stefanowska, wręczą zwycięzcom konkursu cenne nagrody finansowe w postaci talonów do realizacji w sklepie ogrodniczym (700 zł – I miejsce, 500 zł – II miejsce, 400 zł – III miejsce) ufundowanych przez Zarząd Powiatu Garwolińskiego. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymają pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu! Szczególne gratulacje kierujemy do tegorocznych zwycięzców – to dzięki Waszej pracy, miejscowości w powiecie garwolińskim pięknieją każdego dnia. Na wielkie uznanie zasługuje fakt, że nasi mieszkańcy oprócz codziennej, trudnej pracy znajdują czas i siły do realizacji pasji bycia architektem i ogrodnikiem we własnym gospodarstwie. Gratulujemy!