Niecodzienne spotkanie w Hucie Szkła Czechy

Utworzono: wtorek, 22, sierpień 2017

Huta Czechy 2017

22 sierpnia 2017 r. Starosta Powiatu Garwolińskiego Marek Chciałowski gościł w zakładzie Huta Szkła „Czechy” w Trąbkach, gdzie przybył na zaproszenie Dyrektora Generalnego Roberto Cardiniego. Dyrektor Cardinii po 6 latach zarządzania Hutą w Trąbkach żegna się z polskim zakładem. Nowym dyrektorem zostaje Ovidio Dri, który już od roku przygotowywał się do sprawowania tej funkcji.

- Bardzo nam przykro, że misja Roberto tu w Polsce dobiegła końca. Przez te wszystkie lata miałem okazję obserwować rozwój firmy przejętej od 2011 roku przez Grupę Zignago Vetro. Roberto wprowadził tu niesamowitego ducha, gdzie pracowników zna osobiście, traktując wszystkich bardzo rodzinnie. Jest przyjacielem Powiatu Garwolińskiego, a współpraca z nim zawsze układała nam się bardzo dobrze - mówił w trakcie spotkania Starosta Garwoliński. DSC 0931

Roberto Cardinii w ramach podziękowań otrzymał z rąk Starosty pamiątkowy srebrny ryngraf z wizerunkiem herbu powiatu garwolińskiego, który ma przypominać mu o latach spędzonych tu na garwolińskiej ziemi.

- Serdecznie dziękuję – jest to dla mnie naprawdę ważne – z serca dziękuję – powiedział Cardinii.

Dotychczasowy dyrektor żegna się z zupełnie innym zakładem, który przez ostatnie lata przeszedł gruntowną modernizację, gdzie powstały nowe hale, piec, wprowadzono włoską technologię będącą jedną z najnowocześniejszych na świecie. W ostatnim czasie firma zainwestowała 45 mln €, by rozwinąć zakład i dostosować go do najnowszych technologii. Jest to największa inwestycja w ostatnich latach na terenie powiatu garwolińskiego. Obecnie huta zatrudnia około 550 osób, ale ze względu na planowany wzrost mocy produkcyjnej liczba ta na pewno wzrośnie. Specjaliści produkcji hutniczej i zawodów technicznych – to teraz głównie poszukiwani kandydaci.

DSC 0967

Nowy dyrektor Ovidio Dri jest przekonany, że największą inwestycją są właśnie ludzie i to dzięki nim możliwy jest rozwój huty, która funkcjonuje na rynku światowym. Podwójnie zatem cieszy fakt, że nasz powiat i jego mieszkańcy uczestniczą w produkcji szkła, które operuje na rynku globalnym.

- Roberto z żalem żegnamy i już teraz zapraszamy do tego, by jak najczęściej odwiedzał Powiat Garwoliński. Natomiast nowego dyrektora witamy serdecznie i życzymy, by czuł się u nas jak najlepiej – mówił na zakończenie spotkania Starosta.